Židiniai, krosnysUAB "Statybų energetika" yra vienintelė įmonė Lietuvos teritorijoje turinti išskirtines gamintojo teises ir licenziją parduoti, montuoti ir aptarnauti šilumos siurblius Octopus oras - vanduo, kaip...

Ateities pl. 45D, Kaunas
2

UAB "MUILO AKMUO" - firmų TULIKIVI, NUNNAUNNI dileris. Muilo akmuo yra natūralus akmuo, pasižįmintis dideliu šiluminiu imlumu, laidumu bei atsparumu auk&scaron...

J. Basanavičiaus g. 53, LT-03109 Vilnius
4

Židiniai, krosnelės, židiniai, židinys, krosnelės, židinių statyba, lauko židiniai, marmuro apdirbimas, židinių apdaila, granito apdirbimas, židinių apdailos medžiagos, kaminai

Raudondvario pl. 122, LT- 47177, KAUNAS
3

VEIKLA Vėdinimo, oro kondicionavimo sistemos Krosnys, židiniai Projektavimas, konsultavimas, įrengimas ir priežiūra Pramoninės vėdinimo sistemos Automobilių kondicionavimo įranga Liftai, liftų įrengimas, priežiūra Mokymo centrai, kursai

Tirkšlių g. 5A, LT- 89239, MAŽEIKIAI
6

UAB "Dorera" savo veiklą pradėjo 2008 metais. Tais pačiais metais atidaryta įmonei priklausanti parduotuvė - salonas "Krosnelių pasaulis". Parduotuvę - saloną galima rasti adresu Mosėdžio g. 7,...

Kaniūkų 3-ioji g. 6A, LT-47155 KAUNAS
2

Keramikų g. 100, LT-10255 Vilnius

Statybų darbus atliekame jau daugiau nei 15 metų. Per šį laiką esame sukaupę neįkainojamų žinių, labai gerai išmanome savo darbą. Visus užsakymus atliekame...

Tilžės g. 66, LT-78157 Šiauliai
63

kaminai, kaminų įdėklai, židiniai

Raudondvario pl. 115A, LT-47186 Kaunas
2

Padėsime sukomplektuoti visą šildymo sistemą, atliksime jos pilną montavimą, taip pat katilo paleidimą. Suteiksime garantinį bei pogarantinį aptarnavimą. SVARBI INFORMACIJA: įsigijus visus „Moderator“ gaminius tiesiai...

Tilžės g. 82A, LT-78123 Šiauliai
4

kaminų valymas, katilų valymas, kaminkrėtys, dūmtraukių valymas, kaminų mūrijimas, kaminų skardinimas, krosnių valymas

Laisvės pr. 40-31, LT-04340 Vilnius
2

židiniai, krosnys, kaminai, natūralaus akmens gaminiai

I. Kanto al. 3-96, LT-06216 Vilnius
2

Partizanų g. 61-806, LT-49282 Kaunas
2

Ragės g. 16, Vilnius
6

Kepyklos g. 17, 32117 Alytus
3

V. Maciulevičiaus g. 53, LT-01001 Vilnius
15

Sodo g. 5, Čičinai, LT-55243 Jonavos r.
8

šildymo įrangos didmeninė prekyba

Žvejų g. 14A, LT-09310 Vilnius
6

Rytų g. 14A-1, LT-51361 Kaunas
4

Savanorių pr. 178, LT-03154 Vilnius

Antalgė, LT-28101 Utenos r.
6

Liepų al. 3, LT-57159 Kėdainiai
10

Sporto g. 2/ Perkūno al. 1, Kaunas
8

Artojo g. 3-1, LT-92105 Klaipėda
4

Mainų g. 5, LT-94101 Klaipėda
13
E-Statybinės

statybinės medžiagos, prekyba, statyba, nekilnojamas turtas

Žemaičių g. 32, Klaipėda

Gėlių g. 27, LT-21366 Vievis
1

židinių projektavimas, montavimas, remontas, židinių apdaila, marmuro, granito apdaila, kaminų įdėklų montavimas, dūmtraukių montavimas, židiniai, krosnys

Verkių g. 49, LT- 44499, KAUNAS
10

UAB "Vyzijo" Jums siūlo konsultaciją, pasirenkant židinio tipą, židinio ugniakurą, apdailą ir kitus įvairius priedus. Mūsų meistrai Jums sumontuos židinius, skirtus patalpų ap...

Laisvės pr. 105 LT-06119, Vilnius
2

Mes kuriame, gaminame ir parduodame aukščiausio techninio lygio, klasikinio dizaino koklius židinių apdailai bei rankų darbo degto molio grindų plyteles.

Pergalės g. 36E, Grigaičių km. Vilniaus raj., Lietuva
9

maisto produktai, maisto pramonė, žemės ūkis

Laukų g. 2Z, Tirkšliai, LT-89330 Mažeikių r.
11

Židiniai, krosnys veiklos aprašymas

Židiniai, krosnys

Židiniai ir krosnys – ne tik šilumai, tačiau ir jaukumui

Lietuva gali pasigirti gana atšiauriu klimatu, tad siekiant gyventi jaukiai – tautiečiai ieško būdų, kurie padeda ne tik žiemos metu, tačiau ir ankstyvą pavasarį bei vėlyvą rudenį būti šiltuose namuose. Krosnys, židiniai, pečius, elektrinės šildymo sistemos ir panašiai. Pasirinkimas labai platus. Natūralu, kad tautiečiai išbando vis daugiau skirtingų galimybių, kad palyginę galėtų paprasčiau nuspręsti, kuri labiausiai tenkina poreikius. Šiuo metu ypač išpopuliarėjo židiniai ir krosnys. Pastarieji montuojami tiek tradiciniuose, tiek moderniuose namuose. Kodėl? Kadangi abu pasirinkimai pasižymi privalumais skatinančiais įvertinti galimybę.

Židinio pasirinkimas:

 1. Žinoma, pirmasis pliusas – jaukumas. Daugelis žmonių nusprendžia pasirinkti židinį vien todėl, kad tai yra jaukus ir namų stilių formuojantis pasirinkimas.
 2. Pagal poreikius labai nesunkiai galite padidinti kaitrą arba jeigu reikia labai staiga užgesinti ugnį – židinyje tai padaryti yra labai paprasta.
 3. Židiniai gana nesunkiai įkomponuojami net ir skirtingo pobūdžio namuose. Svarbiausia visas detales aptarti su projektuotoju ir jis suformuos kaminą reikiamoje vietoje.
 4. Žinoma, židiniai apšildo namus. Tiesa, ši šildymo sistema tinka tik konkretaus išplanavimo namuose. Jeigu yra labai daug kambarių iš visų jų durys dažniausiai uždarytos – tokiu atveju naudinga paieškoti kitokių apšildymo sistemų.
 5. Greta tradicinių židinių galima pasirinkti ir elektrinius, kurie veikia kiek kitokiu principu, tačiau estetikos prasme taip pat akiai labai malonus pasirinkimas.

Krosnies pasirinkimas:

 1. Krosnys taip pat labai dažnai pasirenkamos vien todėl, kad norima namuose sukurti išskirtinį stilių, kuris alsuotų senove.
 2. Krosnyje galima kepti tokius močiučių pamėgtus gaminius, kaip duona. Svarbiausia pasirinkti tinkamą krosnies konstrukciją. Jeigu norite naminės picos keptis krosnyje – būtinai ieškodami įrangos įvertinkite ir šią galimybę.
 3. Įdėdami daugiau arba mažiau malkų į krosnį gana nesunkiai galima reguliuoti temperatūrą.
 4. Prie krosnies gali būti prijungiamos įvairios sistemos, kurios padeda šilumai plisti po visus namus. Taigi, tai labai patogus namų apšildymo pasirinkimas.
 5. Krosnys gali būti montuojamos beveik bet kokio tipo namuose: nuo tradicinių karkasinių namų iki mūrinių bei plytinių. Vėlgi, dėl smulkmenų reikia tartis su profesionalu, tačiau bet kuriuo atveju – galimybė yra.

Židinys ar krosnis?

 1. Apšildomų namų plotas priklauso nuo to, kokio tipo šildymo sistemą pasirinksite. Tai reiškia, kad viena vertus geriau savo darbą gali atlikti židiniai, o kitą vertus – krosnelės. Taigi, ieškodami puikios namus apšildančios alternatyvos įvertinkite ne tik konkrečiai šias dvi galimybes, tačiau smulkiau susipažinkite su įrangų pasirinkimais.
 2. Profesionalai tikina, kad šiuo metu ypač populiarėja krosnys, kadangi lietuviai jas panaudoja ne tik šilumai išgauti, tačiau taip pat ir stiliui ir, kaip minėjome, tokioms funkcijoms kaip duonos kepimas, atlikti. Šiuo atveju židiniai gali pasigirti kiek mažesniu funkcionalumu, tačiau vien jų stilius uždeda jiems labai didelį pliusą.
 3. Kainos prasme taip pat galima atrasti tiek  pigių krosnelių, tiek pigių židinių. Juolab, abiems variantams reikia montuoti atskirus kaminus, tad geriausia nuspręsti dėl šildymo sistemos dar tuomet, kol namai nėra pastatyti. Lyginant šias dvi alternatyvas galima būtų pastebėti, kad židiniai šiek tiek brangesni, tačiau čia vėlgi reikia papildomai palyginti daugiau pliusų bei galimybių.
 4. Priežiūros aspektu – židiniai reikalauja kiek daugiau laiko, kadangi jų valymas paprasčiausiai šiek tiek sudėtingesnis. Tiesa, toks valymas dažniausiai atliekamas kartą arba du per metus, tad neturėtų sukelti papildomų problemų.

Kad ir kurį variantą nuspręstumėte pasirinkti – abu turi privalumą kurti unikalius namus. Svarbiausia, kad statantis namus iškart būtų nuspręsta, kokia šildymo sistema bus pasirinkta. Taip pat, apskaičiuota, kiek kvadratinių metrų teks apšildyti.  Galima džiaugtis, kad abu variantai yra gana ekonomiški ir išlaidos žiemos metu nebus didelės. Daugelis tautiečių, kurie gyvena daugiabučiuose, skundžiasi, kad žiema moka dideles sąskaitas už nieką. Jeigu yra galimybė – būtinai įsirenkite vietą židiniui arba krosnelei.

Įrangos ir profesionalo pasirinkimas

Jeigu jau nusprendėte, ar įsigysite židinį, ar krosnelę – tokiu atveju laikas pradėti ieškoti pačios įrangos ir profesionalo, kuris viską sumontuos. Spec.lt kataloge pateikiamas labai platus žinomiausių tiekėjų bei specialistų pasirinkimas. Visgi, nors visi specialistai pristatomi kaip puikiai atliekantys savo darbą – vieni iš jų dirba kiek geriau nei kiti, tad naudinga palyginti kuo daugiau galimybių, jog būtumėte tikras dėl savo pasirinkimo.

 • KAINA. Platus pasirinkimas suteikia galimybę atrasti tokią įrangą, kuri Jums labiausiai tinka kainos aspektu. Taip pat naudinga pasidomėti, kokia yra krosnies arba židinio montavimo kaina (dalis specialistų įsigijus priemones iš jų visiškai papildomai neima pinigų už montavimo darbus). Lygindami kainoraščius nepamirškite atsižvelgti ir į kitus kriterijus. Kartais geriau sumokėti kiek daugiau, tačiau būti tikram dėl gautos įrangos kokybės. Juolab, stebėkite akcijas ir mažesnėmis kainomis įsigykite kokybiškas namų apšildymo sistemas.
 • PASIŪLA. Plati pasiūla užtikrina, kad Jūs atrasite tai, kad Jums tinka. Tačiau tuo pačiu ji ir glumina, kadangi reikia peržiūrėti labai daug įvairių pasirinkimų. Spec.lt kataloge šioje skiltyje matote visus specialistus, kurie yra pasiruošę suteikti krosnies ir židinio kūrimo paslaugas. Tai reiškia, kad tuo pačiu jie ir parduoda šią įrangą.
 • MONTAVIMO DARBAI. Kaip jau minėjome – specialistai beveik 100 procentų suteikia ir montavimo darbus, tačiau dėl užtikrintumo visada naudinga pasidomėti dar kartą.
 • KONSULTACIJOS. Kiekvienas geras savo srities profesionalas privalo sutikti konsultacijas, kurios gali padėti žmogui teisingai pasirinkti. Pati pirma gali būti apie tai, ar geriau tinka židinys, ar krosnelė konkrečiuose namuose.
 • GAMINTOJAS. Naudinga detaliau susipažinti ir su gamintoju. Žinoma, tiekėjas labai daug pasako apie tai, kieno produkciją jis parduoda. Tačiau internete suteikiamos galimybės susipažinti ir su tam tikrų gamintojų filosofija bei požiūriu į siūlomą produkciją, tad papildomos žinios nepakenks. Spec.lt kataloge pateikiamos tik tos įmonės, kurios tikrai rūpinasi savo klientais ir nori jiems pasiūlyti aukštos klasės produkciją. Labai svarbu, kad parduodami gaminiai būtų populiarūs ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose moderniose valstybėse.
 • ATSILIEPIMAI. Galiausiai, jeigu norite būti tikras ir dėl pačios įrangos, ir dėl montavimo darbų – visada galima internete susipažinti su buvusiais tam tikro įmanių klientais ir susidaryti nuomonę apie vienas arba kitas paslaugas.

Kad ir kaip norėtųsi visiškai nesukti galvos dėl apšildymo, tačiau lietuviškas klimatas vis primena, kad naudinga susirasti patogias, paprastas ir mažai energijos reikalaujančias šilimo alternatyvas, kadangi žiema ateina kiekvienais metais. Greta židinių ir krosnių galima įvertinti dar daugiau šilimo alternatyvų, kurios taip pat pasižymi savais pliusais. Laimi tas, kuris palygina daugiausią variantų. Tokiu atveju jis atranda tai, kas jam tinka labiausiai.

Gyvenkite šiltai, jaukiai ir stilingai. Kartu su profesionalais pavyks susikurti jaukius namus. Svarbiausia, kad juose visada būtų šilta, kadangi šiluma padidina komforto lygį.