Priešgaisrinė sauga

78 įmonė(-ių) rasta

Priešgaisrinė apsauga ir įranga: kad gyvenimas būtų saugesnis

Šiais laikais projektuojant tiek sudėtingus, tiek papratus namus inžinieriai stengiasi iškart apgalvoti apie priešgaisrines apsaugos sistemas. Deja, ne visada viskas pavyksta sėkmingai, kadangi tai atskirų žinių reikalaujantis darbas. Lietuvoje per metus vidutiniškai kyla apie 13 000 gaisrų, kurie ne tik sunaikina žmogaus turtą, tačiau ir pačius žmones. Todėl priešgaisrinė apsauga ir įranga yra tokios svarbios ir privalo būti instaliuotos į kiekvienus namus.

Sudėtingose pastatų konstrukcijose susiduriame su kondicionavimo, įmantriomis elektros instaliacijų, šildymo ir kitais kompleksiniais tinklais, kurie neapsaugoti gali kelti riziką Jūsų namams. Vis daugiau žmonių susidomi galimybe namuose įdiegti priešgaisrinę apsaugos sistemą.

Siekiant namuose įsirengti priešgaisrines apsaugas ir įrangą – pirmiausia rašomas projektas, kurio metu išanalizuojami aukščiau aptarti komponentai, įvertinama esama padėtis, ieškoma būdų, kurie yra patys efektyviausi. Sekančio etapo metu prasideda montavimas, kuomet sistemos ir komponentai sudedama į jiems skirtas vietas. Kokybiškai darbus atlikti gali tik savo srities profesionalai, tad pasižvalgykite Spec.lt kataloge ir pasirinkite Jūsų poreikius labiausiai tenkinančią įmonę.

Įrangos montavimo darbus atliekančių profesionalų pasirinkimas

Priešgaisrinė apsauga ir įranga kokybiškai atliks jai paskirtą funkciją tik tokiu atveju, jeigu ją pasiūlys profesionalai. Šiuo metu įmonių pasirinkimas yra labai platus. Siekdami bent kiek palengvinti paieškas – Spec.lt suklasifikavo galimybes. Sąraše pateikiamos Lietuvoje žinomiausios ir kokybiškiausias paslaugas siūlančios įmonės. Pasirinkti vieną variantą bus paprasčiau įvertinus kuo daugiau kriterijų.

Priešgaisrinės apsaugos sistemos skirtos informuoti atitinkamas institucijas apie galima gaisro pavojų. Kuo jautresnę įrangą turėsite – tuo reakcija bus efektyvesnė. Išgelbėti savo namus galite pasinaudodamas paprasčiausia įranga.

  • Rekomendacijos. Jeigu pažįstami Jums gali rekomenduoti įmones, kurių suteikiamos paslaugos tikrai atitinka pačius aukščiausius reikalavimus – tokiu atveju negaiškite laiko lygindami tokį platų įmonių pasirinkimą. Juolab, internete galima plačiau pasiskaityti atsiliepimus apie kiekvieną kompaniją.
  • Siūloma įranga. Skirtingos įmonės siūlo skirtingą įrangą, kuri tampa esminė siekiant žinoti apie gaisro pavojų. Taip pat naudinga plačiau pasiskaityti apie galimas įrangos galimybes ir nuspręsti, kuri turėtų tenkinti Jūsų poreikius.
  • Montavimas. Darbus rekomenduojame palikti savo srities profesionalams, kurie dažniausiai neima papildomo mokesčio už įrangos sutvarkymo darbus. Visgi, jeigu tai kainuoja papildomai – įvertinkite, ar verta.
  • Kaina. Vienas pagrindinių aspektų lemiantis pasirinkimą. Svarbu įvertinti tiek pačią įrangą, tiek montavimo darbus, tiek kitus kriterijus.

Apsaugos sistemą rekomenduojama sutvarkyti dar prieš atliekant apdailos darbus. Jeigu Jūsų namai jau suremontuoti ir nenorite, kad dėl apsaugos sistemų viskas būtų išdraskyta – galima pasirinkti bevielę apsaugos sistemą. Tiesa, jos kaina kur kas didesnė.

Laidinė ar belaidė?

Jeigu yra galimybė – laidinė apsaugos sistema turėtų būti pats pirmas pasirinkimas, kadangi kainuoja nedaug, puikiai atlieka jai paskirtą darbą. Visgi, asmenys, kurie nuomojasi būstus arba paprasčiausiai nenori tiestis laidų ir iš naujo tvarkyti namų – visada gali pasirinkti belaidę apsaugos sistemą.

Šiuo metu tiek įprastos, tiek priešgaisrinės apsaugos sistemos yra labai patobulėjusios ir turi daug neįprastų funkcijų garantuosiančių dar didesnę apsaugą. Lyginant įprastą ir belaidę apsaugas – didžiausias minusas su belaide yra tas, kad kiekviename apsaugos taške (dažniausiai pasirenkamos durys, langai ir pan.) reikalingas specialus siųstuvas. Jie veikia naudojant įprastas baterijas, kurias dažniausiai tenka keisti kas kelerius metus.

Kaip jau minėjome – kainos klausimas gana opus ir belaidė yra kur kas brangesnė. Plius – jos išlaikymas vėl papildomai atsieina. Kadangi sistema yra ilgalaikė investicija – rekomenduojame įsigyti laidinę ir visam gyvenimui pasirūpinti apsauga.

Sistemos montavimas: savininkas ar nuomininkas?

Jeigu esate patalpų savininkas – tokiu atveju geriausiai tinka laidinė sistema, kuri, kaip minėjome, Jums tarnaus labai ilgai ir sėkmingai. Jeigu esate patalpų nuomininkas – tokiu atveju klausimas, kas turėtų pasirūpinti apsaugomis. Jeigu savininkas nesutinka – tokiu atveju pasitarnauja belaidė apsaugos sistema. Visgi, naudinga jam paaiškinti, kad kai išsikraustysite priešgaisrinė apsaugos sistema gali likti, tad naudingiau, kad būsto savininkas nuspręstų investuoti į apsaugą.

Darbų atlikimas: pačiam ar samdyti profesionalus?

Priešgaisrinė apsaugos sistema skiriasi savo sandara, funkcijomis bei montavimu, tad natūralu, kad vienas tinkamai įmontuoti gali tik savo srities profesionalai, kai tuo tarpu kitos nesunkiai įkomponuojamos ir asmenų, kurie neturi daug kompetencijos šioje srityje. Visgi, jeigu norite tikrai aukštos kokybės, kuri patenkintų jūsų lūkesčius – rekomenduojame montavimo darbus palikti profesionalams. Daugelis kompetentingų įmonių priešgaisrinę įrangą sumontuoja visiškai nemokamai, tad kainuoja tik pati sistema. O pagal savo galimybes galite iš plataus pasirinkimo įsigyti Jums tinkamą.

Nesukelkite avarinių situacijų

  • Priešgaisrinės apsaugos sistemos padeda gyventi kur kas saugesniuose namuose. Visgi, jeigu patys rūpinsitės, kad netektų susidurti su avarinėmis situacijomis – tokiu atveju sistema taip ir nebus panaudota (tačiau jos turėjimas gėdos nedaro).
  • Išvykdamas iš namų visada išjunkite elektrinius prietaisus: lygintuvas, elektrinis virdulys, boileris, o išvykstant ilgam laiko tarpui rekomenduojama išjungti net ir šaldytuvą arba šaldiklį.
  • Nestatykite elektrinių prietaisų greta vandens šaltinių. Pavyzdžiui, elektrinis virdulys greta kriauklės nėra geras pasirinkimas. Lygiai taip pat kaip ir vonioje nerekomenduojama laikyti plaukų džiovintuvo. Nors lizdas nėra įjungtas – tačiau tai vienas iš tų patarimų, kuris Jums tikrai gėdos nepadarys.
  • Labai atsargiai reikia elgtis ir su žvakėmis dėl kurių būtent labai dažnai kyla gaisras. Jeigu norite susikurti romantišką aplinką namuose – būtinai žvakes laikykite tokiose vietose, kur ugnis neturės tiesioginio kontakto su kokiais nors daiktais.
  • Jeigu kokių nors elektrinių prietaisų laidai yra sugadinti ir/arba išlindę – tokiu atveju svarbu jais tinkamai pasirūpinti ir izoliuoti. Netinkamai sujungti laidai gali būti gaisro priežastis.
  • Jeigu lauke kyla audra kartu su žaibais ir perkūnija – labai svarbu, kad žmonės tinkamai savimi pasirūpintų. Išjunkite visus elektrinius prietaisus, uždarykite langus ir saugiai gulėkite savo lovoje. Šiame moderniame amžiuje telefonu dažniausiai naudojamasi bet kokiomis sąlygomis, tad nepamirškite, kad taip darydami rizikuojate savo sveikata.

Saugokite save ir saugokite savo namus. Paprasti patarimai gali padėti išvengti gaisro, kuris sugadina iki šiol sukurtą gyvenimą. Būtinai įsigykite priešgaisrines sistemas.

Priešgaisrinė įranga

Įsigijus apsaugos sistemą taip pat reikia pasirūpinti ir įranga, kuri, kilus gaisrui, būtų galima pasinaudoti. Įsigijus detaliai susipažinkite su naudojimo instrukcijomis tuomet, kol neprireikė. Viena įranga labiau skirta gyvenamiesiems namams, kita – pramoninio tipo pastatams.

  1. Gesintuvai. Jie privalo būti visur ir visada. Jeigu ugnis plis – naudodamiesi gesintuvu galite greitai ir paprastai su ja susidoroti.
  2. Gaisrininkų žarna. Patogu, kai asmenys irgi turi žarną, kuri gali kiek pagreitinti gesinimo darbus.
  3. Gaisrinių čiaupų spintelės. Žinoma, montuojamos tik dideliuose pastatuose. Nuosavuose namuose tai nebūtina ir paprasčiausiai neefektyvu.
  4. Kita priešgaisrinė įranga: nedegus audeklas, dūmų detektoriai ir kitą. Visi jie taip pat naudingi ir gyvenamiesiems namams.

Saugokite save, savo artimuosius ir savo turtą. Priešgaisrinė įranga užtikrina, kad iškilus pavojui jūs greitai būsite apie tai informuotas. Svarbiausia, kad įranga nebrangi, o jos nauda – neapskaičiuojama.