Odontologijos įranga

1110 įmonė(-ių) rasta

Odontologijos įranga ir odontologijos medžiagos yra svarbi kiekvieno odontologo darbo sėkmės dalis. Žinoma, išsilavinimas, žinios ir patirtis taip pat yra itin svarbu, tačiau plikomis rankomis vargu ar pavyks išspręsti klientų problemas, numalšinti dantų skausmą ar įvertinti dantų būklę. Todėl kiekvienas odontologas atsakingai renkasi odontologijos įrangą ir gydymui bei priežiūrai skirtas medžiagas.

Beje, renkantis odontologijos įrangą svarbu atsižvelgti ne tik į kliento gydymo efektyvumą, tačiau ir į paties darbo efektyvumą bei odontologo sveikatą. Nedaugelis ko gero pagalvotų, jog paprasčiausia kėdė, ant kurios sėdi odontologas yra svarbus odontologo kabineto aksesuaras nuo kurio netgi priklauso pačio odontologo sveikata. Juk tvarkant paciento dantis, tenka pasilenkti, įsitempti, todėl naudojantis netinkama kėde, odontologui greitai paskausta nugarą, atsiranda chroniški skausmai, kenčia sveikata ir žinoma, nuotaika nuo to visai negerėja.

Dėl tos pačios priežasties didelis dėmesys skiriamas ir paciento kėdei. Joje turi patogiai ir jaukiai jaustis klientas net jei procedūra užtrunka valandą laiko. Tuo tarpu odontologas turi turėti galimybę paciento kėdę reguliuoti taip, kad jam būtų patogu prieiti prie reikiamos burnos pusės, reguliuoti kėdės aukštį, pasvirimą, ir galėtų atlikti savo darbą. Tokios kėdės būna elektromechaninės, su besiūle danga, patogios joje sėdintiems.

Žinoma, joks odontologijos kabinetas neįsivaizduojamas be specialių grąžtų. Šiuolaikinėje odontologijoje naudojami deimantiniai bei stiklo pluošto grąžtai, kurių komplekte yra ne vienas, kurie skiriami pagal grubumą, grąžto formą ir kotelio formą. Grąžtai sukelia daugiausia diskusijų, kadangi nemalonus jo garsas pacientams kelia nemalonias emocijas bei kartais baimę lankytis pas odontologą. Dažnai tenka išgirsti ir istorijų, kuomet pacientai laukdami eilėje prie kabineto išgirsta gręžimo garsą ir supanikavę pabėga nesulaukę savo eilės. Tokios istorijos ir grąžtų baimė yra ypatinga paskata mokslininkams ir odontologijos įrangos gamintojams ieškoti būdų kaip patobulinti odontologinę įrangą. Vienas iš ateities sprendimų, šiuo metu jau testuojamas. Planuojama panaudoti specialią garso slopinimo sistemą, kuri „išfiltruos“ ir pašalins nemalonų gręžimo garsą iš aplinkos. Tokios sistemos remiasi garso dažnių atrinkimu ir naudojamos ausinėse norint nuslopinti triukšmą ir išgryninti garsą. Tokias sistemas pradeda naudoti automobilių gamintojai siekdami automobilio salone iki minimumo sumažinti triukšmą, paliekant galimybę išgirsti specialiųjų tarnybų sirenas. Odontologinės įrangos gamintojai nusižiūrėjo šią sistemą ir taip pat planuoja atsikratyti nemalonaus gręžimo garso stomatologo kabinete.

Kita kryptis, kuria eina ateities odontologija – lazerių panaudojimas dantų ir dantenų ligų gydime. Odontologinis lazeris tuo pačiu ir užšaldo kietuosius bei minkštuosius burnos, dėl to nereikalinga vietinė nejautra. Chirurginės operacijos tokiu lazeriu sukelia mažiau diskomforto, mažesnis kraujavimas, nes lazeris tartum užsiuva kraujagyslės, taigi tuo pačiu sumažėja ir infekcijų tikimybė. Pooperacinis periodas taip pat ženkliai sutrumpėja, kadangi nėra dirginami aplinkiniai audiniai, nelieka randų. Lazeriai sparčiai braunasi į įvairias mūsų gyvenimo sritis, tad tikėtina netrukus odontologijos kabinete turėsime visai kitokius gržtus ir priemones.

Jei domina šiuolaikinė ar ateities odontologinė įranga bei medžiagos, tuomet šiame Spec.lt skyriuje rasite visas Lietuvos įmones, kurios platina darbo priemones odontologams.