Odontologai

1135 įmonė(-ių) rasta

Odontologai tikrai nelepinami teigiamu dėmesiu. Natūralu – pas odontologą dažniausiai išsiruošiama tik tuomet, kai prispiria dantų skausmas, todėl ir odontologo profesija asocijuojasi su skausmu, traukiamais dantimis ir krauju. Tačiau būtų visai kitaip, jei dažniau lankytumėtės, tikrintumėte dantis ir juos tinkamai prižiūrėtumėte. Todėl šiandien dalinamės odontologų atsakymais į jums labiausiai rūpimus klausimus.

Kaip dažnai reikėtų lankytis pas odontologą? Profilaktikai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tiems, kuriems yra didesnė rizika susirgti dantų ligomis, pavyzdžiui, rūkantiems, vartojantiems alkoholį, sergantiems diabetu, rekomenduojama lankytis dažniau, bent kas 6 mėn. Priklausomai nuo situacijos ir dantų būklės, stomatologas nusprendžia ir rekomenduoja kas kiek laiko turėtumėte apsilankyti pas specialistą.
Tuo tarpu pajutus, jog skauda ar maudžia dantį, jog nuskilo danties kraštas ar rausta, kraujuoja dantenos, reikėtų kreiptis kaip įmanoma greičiau, nelaukiant kol nedidelė problema nevirto sudėtingo gydymo reikalaujančia liga.

Dantų valymas – kaip dažnai? Didžioji dalis dantų ligų kyla dėl prastos dantų higienos – kariesas, periodontitas ir pan. Valant dantis nuvalome akims nematomą apnašų plėvelę, kurios nenuvalius prasideda burnos ertmės ligos. Nevalant dantų kelias dienas, plėvele tampa matoma ir pradeda mineralizuotis, t.y. kietėti ir ją pašalinti jau gali tik higienistas.
Odontologai rekomenduoja dantis valytis du kartus per dieną: ryte ir vakare. O po valgio derėtų išskalauti burną. Beje, valymas – tai ne tik dantų valymas šepetėliu. Į šią sąvoką taip pat įeina ir tarpdančių valymas siūlu ar tarpdančių šepetėliu ir liežuvio valymas šepetėliu.

Kaip ilgai galima naudoti dantų šepetėlį? Pasidovanoti sau naują dantų šepetėlį Kalėdų proga gal ir nebloga mintis, tačiau tai neturėtų būti vienintelis kartas metuose. Odontologai primena, jog dantų šepetėlis yra viena svarbiausių dantų priežiūros priemonių, todėl jį keisti reikėtų kas tris mėnesius, nes būtent tiek laiko trunka, kol jis nusidėvi. Tuo tarpu jei sergate dantenų ligomis, šepetėlį reikėtų keisti bent kas mėnesį, nes bakterijos veisiasi šepetėliuose. Dėl tos pačios priežasties griežtai draudžiama naudoti svetimus dantų šepetėlius ar skolinti savo kitam žmogui. Beje, dantų šepetėliai yra skirtingų rūšių – skirtingas šerelių ilgis, minkštumas, šepetėlio forma. Priklausomai nuo dantų ir dantenų būklės, odontologai visuomet parinks ir rekomenduos, koks šepetėlis tinka konkrečiai jums.

Kas labiausiai kenkia dantims? Odontologai išskiria tam tikrus gyvenimo malonumus, kurie yra kenksmingi dantims ir burnos ertmės sveikatai.
Rūkymas – kenkia minkštiesiems burnos audiniams, sutraukia kraujagysles, o tai apsunkina galimybę pastebėti prasidedantį dantenų uždegimą. Rūkymas taip pat lemia dantų spalvos pakitimą, dantys tampa gelsvi.
Kava – geriantys daug kavos negali pasigirti baltais dantimis, nes kava suteikia dantims rusvą spalvą. Ją galima pašalinti specialiomis priemonėmis, balinančiomis pastomis arba procedūromis pas odontologą.
Gazuoti ir saldinti gėrimai, vaisvandeniai – didelis kiekis angliavandenių esantis šiuose gėrimuose sudaro palankią terpę burnoje vystytis kariesui. Tam tikri gėrimai gali ardyti ir danties emalį.
Dažni užkandžiavimai – jei burnoje nuolat esama maisto likučių, tuomet jie spartina dantų gedimą. Kaip minėta, po valgio reikėtų išskalauti burną, tuomet nėra likučių, nėra potencialios žalos dantis sukėlėjų.