Dekoratyvine skaldaAteities pl. 31, LT-52167 Kaunas
6

dekoratyvinė skalda, medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmeninė prekyba, statybinės medžiagos, statyba, nekilnojamas turtas

V. Putvinskio g. 7C-4, Kaunas
2

UAB "SOLTRA" įkurta 1993m. Bendrovė šiuo metu užima tvirtą poziciją dekoratyvinių augalų auginimo bei prekybos srityje. Ilgametė bendradarbiavimo patirtis su vedančiaisiais Vokietijos...

OSTRUVKOS K., LT- 21142, SENŲJŲ TRAKŲ SEN., TRAKŲ R.
11

Pagrindinė UAB "AMENS STATYBA";veikla yra didmeninė ir mažmeninė prekyba natūraliu apdailos akmeniu, taip pat akmens apdailos gaminiais ir;statybos darbai iš...

J. Dobkevičiaus g. 8, LT-02189 Vilnius
1

Getautės g. 11, Viešvėnų I km., LT-88405 Telšių r.
11

Paminklai, paminklų, gamyba, paminklų prekyba, paminklų pardavimas, tvorelės, tvorelių gamyba, tvorelių prekyba, tvorelių pardavimas, granito plokštės, granito plokščių prekyba, granito plokščių pardavimas, gėlynai, vazos gaminame,...

Pušyno g. 8-2, Karmėlavos mstl., LT-54447 Kauno r.
4

Paminklai, paminklų gamyba, antkapiai, antkapių gamyba, paminklų atnaujinimas, natūralaus akmens paminklai, granito paminklai, kapaviečių įrengimas, kapaviečių betonavimas, kapaviečių atnaujinimas, kapaviečių (kapų) priežiūra, tvorelės, granito plokštės...

Daubariai, LT-89327 Mažeikių r.
4

Mokyklos g., LT-91263 Klaipėda

Paminklai Gargžduose, paminklai Klaipeda, antkapiai Gargžduose, antkapiai Klaipėdoje, graviravimas ant akmens, raidžių graviravimas ant paminklų, paminklų restauravimas, paminklų atnaujinimas, skaldelės užpylimas, prekyba skalda, skaldelės pardavimas,...

Klaipėdos g. 96, Gargždai, 96122 Klaipėdos r.

UAB "FREZIJŲ PUOKŠTĖ"; įkurta 2000 05 25. Įmonėje rasite viską ko gali prireikti norint sutvarkyti savo namų aplinką, įrengti daržą, veją ar laistymo...

Jaunystės g. 1, LT- 91274, KLAIPĖDA
33

G. Baleženčio firma "Tringala" savo veiklą betono gaminių srityje pradėjo 2001 metais. Po kelerių atsakingai ir kokybiškai pradėto darbo metų, įmonei pavyko...

Miškininkų g. 10, LT-62201 Alytus
9

Dekoratyvine skalda paieškos aprašymas

Dekoratyvine skalda

Dekoratyvinė skalda iš natūralaus akmens yra populiari medžiaga aplinkos, gėlynų, sodo ir kapų tvarkymui bei apdailai. Rusvos, pilkos, šviesiai pilkos spalvos skalda derinant su kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, gludintais akmenimis, leidžia sukurti įmantriausius vaizdus. Pasidalinsime keliomis įžvalgomis apie dekoratyvinės skaldos naudojimą.

Dekoratyvinė skalda dažniausiai naudojama kapų tvarkymui. Uždengus kapavietę dekoratyvine skalda, sumažėja poreikis nuolat tvarkyti kapavietę. Tai pigesnis variantas nei dengti granito plokštėmis ir patogesnis nei palikti atvirą žemę su gėlynu. Naudojant papildomas priemones, atitvarus, akmenines trinkeles, plastikines juosteles, ant didesnių kapų galima sukurti norimą ornamentą iš kelių spalvų. Tačiau ir vienspalvė skalda priderinta prie paminklo puikiai puošia kapą. Renkantis dekoratyvinę skaldą kapavietei reikėtų atsižvelgti į aplink esančius medžius. Jei šalia ar kapas yra po lapuočių ar spygliuočių medžiais, tuomet reikėtų vengti smulkios skaldos naudojimo, nes nukritusius spyglius ar lapus sunku pašalinti iš smulkia skalda dengtos erdvės. Tokiu atveju reikėtų naudoti kaip įmanoma stambesnę skaldą, o smulkią naudoti tik atvirose erdvėse.

Dėmesį verta atkreipti į tai, jog sprendimas padengti kapavietę dekoratyvinę skalda taupo laiką – kadangi nesodinsite gėlių, kurias reikia kone kasdien laistyti, išvengsite būtinybės vykti į kapines kiekvieną dieną. Belieka tik suskaičiuoti, kiek laiko sutaupysite per savaitę, mėnesį ar metus... Svarbu pažymėti ir tai, kad kai kurie žmonės yra linkę manyti, dekoratyvinė skalda kapų tvarkymui yra pernelyg brangus pasirinkimas, tačiau taip pasirodyti gali tik iš pirmo žvilgsnio iš tikrųjų, dekoratyvinė skalda kapams yra ypač ekonomiškas pasirinkimas, kadangi padengus kapavietę skalda, nebereikės galvoti apie kitus puošybos elementus (pavyzdžiui, gėles, kurias būtina tenka keisti kitomis bent keletą kartų per sezoną). Taigi, belieka tik suskaičiuoti, kiek pinigų iš jūsų pareikalautų įprasti puošybos elementai ir nustatyti, per kiek laiko atsipirks skaldai išleisti pinigai. Lygiai ta pati taisyklė apie skaldos smulkumą galioja ir įrenginėjant gėlynus ar alpinariumus. Kadangi gėlės, medžiai meta lapus, džiūsta, tad reikėtų naudoti stambesnę dekoratyvinę skaldą. Gėlynuose ir alpinariumuose pagrindinis dėmesys skiriamas augalams, tad verčiau rinktis nepretenzingos, neryškios spalvos skaldą, kuri taptų fonu ryškiems gėlynams vasaros metu.

aptarėme, kokia skaldos nauda kapavietėse, tačiau būtina pakalbėti ir apie tai, kuo dekoratyvinė skalda gali būti naudinga namų aplinkos puošimui. Dekoratyvinė skalda – ne tik puikus būdas gražiai bei greitai dekoruoti namų aplinką, be ir turi praktinę reikšmę. Visų pirma, reikia akcentuoti, kad tas plotas, kuris bus padengtas skalda, nereikalaus atlikti darbo, kurio, tikėtina nemėgsta labai didelė dalis žmonių. Tai – piktžolių šalinimas. Maža to, skalda apdengtas plotas atrodo puikiai be jokių kitų pasirinkimų (gėlių ar dekoratyvinių krūmelių), tad nelieka jokios papildomos priežiūrai. Visą šį laiką, kurį praleistumėte triūsdami, galėsite praleisti kitaip – skirti poilsiui.

Kuomet kalbama apie namų aplinką, labai dažnai galima išgirsti vieną reikalavimą – žmonės pageidauja, kad namų aplinka būtų dekoratyvi, tačiau nereikalautų daug priežiūros. Atrodo, dekoratyvinė skalda yra viena iš priemonių, padėsiančių tai padaryti.

Kadangi šiuo metu skaldų pasirinkimas yra ypač platus, norint išsirinkti tinkamiausia, nepakanka vien tik atkreipti dėmesį į tai, kokia yra skalda (smulki ar stambi), dėmesį reikalauja ir daugelis kitų kriterijų. Ypač svarbi yra jos spalva: jei kiti aplinkos objektai (augalai, pastatai, tvora, lauko baldai) yra tamsių spalvų, puikiai derės šviesios spalvos skalda, ir atvirkščiai. Maža to, šviesių spalvų skalda sukuria didesnės erdvės įspūdį, todėl, jei visada skundėtės, kad jums tenka gyventi maža ploto erdvėje, atminkite, kad yra būdų, kaip ją padidinti vizualiai – tereikia įsigyti šviesios spalvos skaldos. Manote, kad aplinka, kurioje gyvenate yra pernelyg niūri ir norite įvairovės? Tokiu atveju tereikia įsigyti kelių spalvų skaldos – liksite maloniai nustebinti pokyčių. Na, o ką daryti tuo atveju, jei susipažinus su visais šiais patarimais, vis tiek lieka neaišku, kokia skalda tiktų labiausiai? Tokiu atveju yra ir dar viena išeitis – tereikia įsigyti nedidelį kiekį skaldos ir parsivežti jį į savo namų aplinką – berkite skaldą į numatytą vietą ir turėsite geriausią progą įvertinti, ar tai tikrai ši skalda yra tai, ko reikia jūsų namų aplinkai.

Jei skalda planuojate padengti tik kapavietę ar nedidelio ploto alpinariumą, tokiu atveju jums prireiks nedaug skaldos, tad pirkinio svoris taip pat nebus didelis, todėl parsigabenti skaldą nebus sunku – tai galėsite padaryti nuosavu transportu. Vis dėlto, jei skalda planuojate padengti ypač didelį plotą savo kiemo ar sodo, tokiu atveju, naujasis pirkinys gali sverti toną ar net dar daugiau. Būtent todėl verta pabrėžti, kad tokio didelio kiekio skaldos pargabenimas gali sukelti tam tikrų sunkumų. Tačiau net ir tokiai situacijai esant, galimi šie sprendimai: atvežimą galite pasiūlyti skaldos pardavėjas ( kai kuriais atvejais gali tekti mokėti papildomą mokestį) arba kreiptis į transportavimo paslaugas teikiančias įmones.

Kai kurie žmonės tvirtai laikosi nuomonės, neva dekoratyvinė skalda yra tinkamas pasirinkimas tik tokioje aplinkoje, kuriose gausu akmens (didelių dekoratyvinių akmenų ar jo gaminių). Vis dėlto, aplinkos tvarkymo darbus atliekantys specialistai tokią nuomonę paneigia – anot jų, dekoratyvinė skalda puikiai atrodys ir tokioje aplinkoje, kurioje nėra nei akmenų, nei jo gaminių. Taigi, jei aplinką, kurią gyvenate, sudaro augalai bei mediniai at metaliniai statiniai, būkite tikri, kad dekoratyvinė skalda dar labiau pagerins bendrą vaizdą.

Dekoratyvinė skalda paprastai yra parduodama maišais, o vieno jų svoris – 20 kg. Vis dėlto, reikia akcentuoti, kad didžioji dalis pardavėjų yra linkę taikytis nuolaidas, jei perkamas ypač didelis kiekis.

Norite, kad jūsų aplinką papuoštų įmantri kompozicija iš ornamentų? Tokiu atveju belieka tik pridurti, kad dekoratyvinė skalda yra puiki priemonė tokiai kompozicijai sukurti – viskas, ką reikia padaryti, tai - tik įsigyti bent kelių rūšių spalvos skaldos ir pasiruošti trafaretą, o jo formą užpildyti pasirinkta skalda. Turite daug erdvės? Ypač žavingai atrodys bent kelios tokios kompozicijos.

Vis dėlto, labai svarbu pabrėžti ir tai, jog aplinko bei kapaviečių puošimas yra tik vienas būdas, kaip panaudoti šią skaldą. Pasirodo, ši skalda puikiai tinka ir įvairių statinių dekoravimui ar gamybai. Taigi, belieka tik pasitelkti fantaziją, įdėti rankų bei darbo šilumos ir kurti gražią bei jaukią aplinką. Maža to, dekoratyvinė skalda yra puikus pasirinkimas norintiems pasigaminti unikalių gaminių.

Labai svarbu ne tik gebėti tinkamai išsirinkti skaldą, kadangi jos išsirinkimas yra tik pusė darbo – jūsų laukia ir paviršiaus padengimas skalda. Reikia akcentuoti, kad nėra sudėtingas darbas, todėl įgiję šiek tie žinių, skalda paviršių padengsite ir patys. Vis dėlto, jei turite kitą prioritetą- norite sutaupyti laiko, tokiu atveju skaldos klojimą reikėtų patikėti įmonėms, atliekančioms aplinkos tvarkymo darbus.

Ieškantiems kas parduoda dekoratyvinę skaldą ar atliekančius aplinkos bei kapų tvarkymo darbus, siūlome žvilgtelėti į Spec.lt katalogą – čia rasite ieškomas įmones.