Ritualinės paslaugos, reikmenysLaidojimo kompanija "ATERNA" buvo įkurta 1994 metų gegužės 2 dieną. Tai buvo viena iš pirmųjų privačių laidojimo kompanijų, teikiančių visas paslaugas, Lietuvoje ir pirmoji Vilniuje. Privatus verslas...

S. Žukausko g. 14, LT-08234 VILNIUS
18

UAB Ceremina - ritualinių paslaugų įmonė - tai nauja 2002 metų kovo 25 dieną Kaune atsidariusi įmonė. Įmonės pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio "ceremonium", kas reiškia...

R. Kalantos g. 76A, LT-52365 KAUNAS
9

UAB „Geralda“, įkurta 1995 m. – didžiausia žvakių gamintoja Lietuvoje. Įmonė gamina specializuotas žvakes: žvakes, skirtas Vėlinėms, ir lauko žvakes, apsaugančias nuo uodų.Tiek žvakės, tiek...

Kretingos g. 38, LT-97341 KARTENA, KRETINGOS R.
111

kaminai, kaminų įdėklai, židiniai

Raudondvario pl. 115A, LT-47186 Kaunas
2

paminklai, paminklų gamyba, Šarūno Valiuškos IĮ

Laisvės gynėjų a. 18, LT-86160 Kelmė
9

maisto produktai, maisto pramonė, žemės ūkis

Laukų g. 2Z, Tirkšliai, LT-89330 Mažeikių r.
11

Vytenio g. 50D, Vilnius
1

J. Basanavičiaus g. 75, LT-36220 PANEVĖŽYS
27

UAB „Subtilija“ įkurta 1995 metais. Įmonės veikla prasidėjo nuo siuvimo. Šiuo metu teikiamos ne tik siuvimo paslaugos, bet vykdoma didmeninė ir mažmeninė...

Prezidento g. 14, LT-55185 JONAVA
16

V. Kudirkos g. 99 (prie morgo), LT-76231 ŠIAULIAI
3

Švarioji g. 34, LT-11302 VILNIUS
4

Bazilijonų g. 14-1/ Aušros Vartų g. , LT-01129 VILNIUS
5

Kęstučio g. 52, LT-41178 BIRŽAI
6
Laidojimo paslaugos Vilniuje, kremavimo paslaugos

Vilniaus laidojimo rūmai "Ritualas", UAB įsikūrusi Vilniuje, Olandų g. 22 - yra viena didžiausių laidojimo paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje ir Europoje. Mūsų patirtis - 40...

Olandų g. 22, LT-01210 VILNIUS
54

kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų veikla, kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla

Taikos g. 75-19, Vilnius
3

Vilniaus g. 18A, LT-99292 Pagėgiai
3

Molėtų g. 4a, Didžioji Riešė, LT-14260 Vilniaus r.
11

kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla

V. Krėvės pr. 129A, LT-51100 Kaunas

Dainų g. 54-12, LT-78276 Šiauliai
2

laidotuvių ir su jomis susijusi veikla

Sodų g. 24
3

laidojimo paslaugos, reikmenys, ritualinės paslaugos, pramonė, energetika

Vytenio g. 50, LT-03229 Vilnius
3

laidotuvių ir su jomis susijusi veikla

Kryžiasnapių takas 15, LT-51339 Kaunas
3

Visos laidojimo ir kremavimo paslaugos ritualines karstai katafalkai duobkasiu paslaugos vainikai geles ikapes sarvavimo sales urnos kolumbariumai serkofagai karsto nesejai gedulingi pietus muzika kankles triubos...

Smilties Pylimo g. 4-8, LT-92318 Klaipėda
1

laidojimo paslaugos, reikmenys

Ąžuolyno g. 10, LT-07171 Vilnius

kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla

Adutiškio g. 3-3, LT-02112 Vilnius

Europos pr. 122, LT-46351 Kaunas

ritualinės paslaugos, verslo paslaugos

Rupeikių k., Šiaulių r.
2

laidotuvių ir su jomis susijusi veikla

Elektrinės g. 13-41, Elektrėnai

laidotuvių ir su jomis susijusi veikla

Panemunės g. 22, Prienai
15

Jonavos g. 40A, LT-44263 Kaunas

Ritualinės paslaugos, reikmenys veiklos aprašymas

Ritualinės paslaugos, reikmenys

Ritualinės paslaugos – kai laikas tarti sudie...

Gyvenimas sukasi ratu, nuolatos juda į priekį ir kartais pasinerdami į savo kasdienybę paprasčiausiai pamirštame, kad gyvenime yra svarbesnių dalykų nei vien tik darbas ir nuolatinis bandymas gyventi geriau pagal nustatytas normas. Kuomet ateina laikas atsisveikinti su žmogumi – ritualinės paslaugos tampa artimu draugu, kuris pasiruošęs padėti.

Spec.lt kataloge pateikiamas labai platus ritualines paslaugas teikiančių įmonių pasirinkimas. Dažniausiai liūdną valandą daugelis neturi laiko peržiūrėti skirtingų įmonių pasirinkimo, tad nusprendžia pasikliauti pačia pirma pamatyta. Kad taip nenutiktų – rekomenduojame iškart palyginus galimybes nuspręsti į ką kreipsitės – jeigu iškils toks poreikis. Tikrai nereikia pergyventi, kad taip galite prisišaukti nelaimę. Paprasčiausiai, žinojimas dar niekam nepakenkė, o tokią akimirką norisi, kad už Jus viskas būtų apgalvota.

Įstaigos pasirinkimas

Ritualinių paslaugų įstaigos, kuri padės Jums sunkią akimirką, pasirinkimas bus lengvesnis, jeigu palyginsite kelias galimybes. Kiekviena iš jų svarbi ir tokią dieną norisi, kad viskas būtų tobula ir apgalvota iki smulkmenų.

SUTEIKIAMOS PASLAUGOS. Vienas pagrindinių kriterijų, kurį būtina įvertinti tuomet, kai planuojate susirasti geriausią įmonę teikiančią ritualines paslaugas – suteikiamos paslaugos. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visos įmonės daugiau arba mažiau teikia tas pačias paslaugas, tačiau kuomet lemiamą akimirką pritrūksta kokios nors smulkmenos – laidotuvių ceremonija būna sugadinta. Geriau pasikliauti tos įmonės paslaugomis, kuri užtikrina, kad viskuo pasirūpins nuo A iki Ž.

  1. Reikalingi daiktai: karstas, žvakės, kryžiai ir kitą.
  2. Pasirūpina velionio apranga ir bendra išvaizda. Perrengia, nugrimuoja ir panašiai.
  3. Galima iškart užsisakyti paminklą. Jeigu jo reikės gana ilgai laukti – tokiu atveju suteikiama galimybė įsigyti kryžių ant kurio užrašomas asmens, kuris čia ilsisi asmenvardis bei data.
  4. Suteikiama galimybė iškart pasirinkti giedotojus, duobės kasėjus ir kitus specialistus, kurie žino visas smulkmenas ir padeda sureguliuoti laidotuves.
  5. Esant poreikiui atliekamos specifinės ritualinės paslaugos. Tai aktualu kitų tikėjimų asmenims, kurie nori, kad mirusysis tvirtai žengtų į kitą pasaulį. Dėl tokių paslaugų visada tenka kreiptis atskirai, kadangi ne visi verslininkai sutinka laidoti kitos religijos žmones, kuriems reikia ir kitokių apeigų.

Spec.lt kataloge iškart nurodomi ir konkrečių įmonių internetiniai puslapiai. Į juos nuėjus galite pamatyti – kokios tiksliai paslaugos yra suteikiamos ir palyginus kelis variantus pasirinkti tą, kuris Jums tinka labiausiai. Jeigu turite kokių nors klausimų – visada naudinga paskambinti ir pasiteirauti. Nebūtina susisiekti tik tuomet, kai iškilo poreikis. Susižinoti Jums aktualią informaciją visada verta anksčiau nei tuomet, kai nebus laiko lyginti smulkmenų.

ATSILIEPIMAI. Iš lupų į lupas dažniausiai sklinda daugiausia informacijos, kuri gali būti naudinga siekiant geriau suvokti vienos arba kitos įmonės suteikiamas paslaugas. Jeigu pažįstami asmenys negali patarti šiuo klausimu – tokiu atveju rekomenduojame naudotis paieškos sistemomis, kurios pasiūlys puslapius skirtus aptarti tokio tipo paslaugoms. Daugelis žmonių linkę dalintis savo patirtimis ir atsiliepimais. Taigi, perskaitę paprasčiausiai galite susidaryti nuomonę ar vienos ir kitos paslaugos buvo suteikiamos taip kokybiškai, kaip buvo teigiama, kad bus. Žinoma, nereiki tikėti visais komentarais, kadangi kai kurie iš jų gali paprasčiausiai neatitikti tikrovės arba būti konkurentų darbas. Tačiau susipažinti bent su keliais ir susidaryti nuomonę visai verta. Tai galės padėti apsispręsti, kurios įmonės suteikiamos paslaugos Jums tinka labiausiai.

KAINORAŠČIAI. Ritualines paslaugas teikiančios įmonės dažniausiai suteikia galimybę susimokėti už atliktus darbus kiek vėliau, o ne tą pačią dieną, kai jos visos buvo užsakytos. Kai kurie asmenys tuo metu skubiai neturi visos reikalingos pinigų sumos, o kaip žinote, pinigai skirti laidotuvėms iš valstybės dažniausiai artimuosius pasiekia po kelių dienų, o kartais net ir savaičių. Dalis verslininkų išties suteikia tokias galimybes, tačiau dalis nėra visi, tad jeigu Jums šis kriterijus yra aktualus ir į jį remiantis galite nuspręsti, ar naudositės vienomis arba kitomis paslaugomis – rekomenduojame palyginti kuo daugiau įmonių.

Kalbant apie kainą taip pat visai naudinga palyginti ir suteikiamų paslaugų kainoraščius, kadangi vieni yra didesni, kiti – mažesni, tad jeigu norite bent kiek sutaupyti būtinai palyginkite kainas. Tiesa, skubėdami rinktis pigesnį variantą nepamirškite, kad nuo to gali kiek nukentėti paslaugų kokybė. Kiekvienam žmogui turi būti suteikiama galimybė išeiti padoriai ir pelnytai.

LOKALIZACIJA. Jeigu gyvenate nedideliame miestelyje, tokiu atveju nėra labai daug įmonių, kurios teikia tokias paslaugas ir paprasčiausiai teks pasikliauti tuo, kas teikiama. Štai gyvenantys miestuose visada gali pasirinkti iš kur kas daugiau paslaugas siūlančių įmonių. Žinoma, pasirinkimas reikalauja laiko, tačiau tuo pačiu didėja tikimybė, jog atrasite tokias paslaugas, kurios Jums tinka labiausiai. Rajonuose gyvenantys asmenys turėtų nepamiršti, kad dažniausiai verslininkai ir paslaugų tiekėjai mielai atvyksta ten, kur reikia. Taigi, svarbu žiūrėti kiek plačiau, kadangi pasirinkimas kur kas platesnis nei Jūs galėjote pagalvoti. Natūralu, kad norisi kuo greičiau pabaigti ceremoniją, todėl žmonės nenori laukti, kol paslaugas įgyvendins tolį esantys verslininkai, tačiau mūsų patirtis kalba, kad geras verslininkas tai supranta ir efektyviai reaguos į užsakymą.

DARBO LAIKAS. Paskutinis kriterijus, kuris gali būti svarbus – darbo laikas. Daugelis įmonių sutinka suteikti paslaugas net ir savaitgaliais bei švenčių dienomis, kadangi mirties susiplanuoti neįmanoma. Tačiau tikrai ne visi ir jeigu paprašysite šeštadienį įleisti į prekybos vietą – Jums gali būti maloniai atsakyta. Nesakome, kad darbo laikas yra svarbus kriterijus, tačiau tikrai naudinga visada turėti atsarginį variantą, kuris gali išgelbėti jeigu pirmas nepasiteisino.

Ką daryti mirus žmogui?

Ištikus artimo žmogaus netekčiai - ne visi žino, ką reikia daryti. Teisinis procesas turi būti įgyvendinamas kuo greičiau, kadangi neįregistravus žmogaus mirties paprasčiausiai nebus galima ir jo laidoti.

  • Jeigu žmogus miršta ligoninėje – tokiu atveju dokumentų tvarkymo procesas bus kur kas paprastesnis.
  • Jeigu žmogus miršta namuose – pirmiausia reikia skambinti telefono numeriu 112 ir pranešti apie esamą situaciją.
  • Tuomet reikia skambinti į laidotuvių paslaugas teikiančią įmonę, kurią Jūs jau turėjote pasirinkti įvertindamas žemiau mūsų minėtus kriterijus. Įmonė atvažiuoja ir paima kūną, kuris vežamas į šaldytuvą.
  • Tuomet artimieji keliauja į polikliniką, kur artimas žmogus yra registruotas ir pasiima pažymą, kad asmens jau nebėra tarp mūsų.
  • Su gauta pažyma važiuojama į laidotuvių rūmus, kur tariamasi dėl smulkmenų, perkama atributika ir panašiai.

Netekties akimirką daugelis žmonių paprasčiausiai nežino kaip elgtis ir visi teisiniai dokumentai atrodo antraeilis dalykas. Visgi, nesutvarkius reikiamų dokumentų laidojimo paslaugos Jums paprasčiausiai nebus suteikiamos, tad rekomenduojame kuo greičiau sutvarkyti šias smulkmenas ir likusį laiką paskirti atsisveikinimui su žmonėmis.

O kad laidojimo procesas būtų kuo mažiau varginantis – palikite darbus savo srities specialistams, kurie gali pasirūpinti viskuo nuo A iki Ž. Nieko nėra geriau, kaip tokią sunkią akimirką ištiesta pagalbos ranka, kuri viskuo pasirūpins.