Ukmergėje atidaryta didžiausia biuro baldų gamykla Baltijos šalyse

2008 M07 11 | Kita

Ukmergėje atidaryta didžiausia biuro baldų gamykla Baltijos šalyse

Visuomeninės paskirties baldų gamintojas „Narbutas ir Ko“, intensyviai plėsdamas veiklą ir gamybos apimtis nebeišsiteko Vilniuje. Liepos 10 d. Ukmergėje buvo atidaryta didžiausia Baltijos šalyse biuro baldų gamykla, pastatyta vos per vienų metų laikotarpį. 30 tūkst. m2 ploto gamyklos kompleksą statyti būtent šiame mieste buvo nuspręsta dėl patogios geografinės padėties, greito susisiekimo su didžiaisiais šalies miestais ir magistraliniais keliais. Atsižvelgta ir į gilias Ukmergės miesto baldų pramonės tradicijos.

Atidarymo iškilmėse dalyvavę garbūs svečiai, LR ūkio ministras Vytautas Navickas, Ukmergės miesto meras Algirdas Kopūstas ir kiti, pabrėžė svarbų gamintojo indėlį į mieto, regiono ir visos šalies ekonomiką. Naujos gamyklos atidarymas leido sukurti papildomas 200 darbo vietų, kurių daugiau nei 2/3 užėmė ukmergiškiai. Planuoja, kad iki 2011 m. darbuotojų skaičius bus padidintas dvigubai.
 
Naujosios gamyklos išskirtinumas – itin didelis dėmesys sveikų ir patogių darbo sąlygų sukūrimui. UAB „Narbutas ir Ko” vykdančiojo direktoriaus Andriaus Tarvydo teigimu, didžiausias dėmesys, visų pirma, skiriamas darbo efektyvumo gerinimui, taip siekiant prisidėti prie naujausių verslo aplinkos formavimo tendencijų šalyje. Specialiai darbuotojų poilsiui komplekse įrengtas sveikatingumo kompleksas su baseinu, pirtimi bei sūkurine vonia. „Kurdami žmonėms kokybiškas darbo bei poilsio sąlygas jau 17 metų Lietuvos rinkoje formuojame atsakingo verslo tradicijas. Juk tik laimingi, pailsėję darbuotojai gali gerai atlikti savo darbą.“ – teigė bendrovės generalinis direktorius Petras Narbutas.

Daugiau nei 70 mln. litų kainavusiame gamyklos komplekse įrengtos modernios korpusinių baldų gamybos linijos, šiuolaikinius reikalavimus atitinkantis kėdžių gamybos cechas, naujausia automatinė metalo dažymo ir pjovimo linija bei kiti aukštus aplinkosaugos standartus atitinkantys įrengimai. „Narbutas ir Ko“ vadovai džiaugėsi, jog tai leis dar labiau pagreitinti produktų įgyvendinimo procesus ir platesnę jų įvairovę, o ilgainiui gamybinius pajėgumus padidinti keturis kartus.

Įrenginėjant didžiausią Baltijos šalyse biuro baldų gamyklą, kurios išorinis perimetras siekia 1 km ilgį, siekta kiek įmanoma efektyviau planuoti erdvę, kad kelių šimtų metrų ilgio koridoriai neatrodytų slogūs ir niūrūs, o kiekvieno skyriaus darbuotojai galėtų lengvai susisiekti su svarbiausiomis administracinėmis patalpomis. Visas gamybos procesas vykdomas pilnai išnaudojant turimus išteklius, t. y. nepaliekant atliekų. Šiltuoju metų laikotarpiu gamybinės atliekos sandėliuojamos, o žiemą jos bus naudojamos šildymui.

Eglė Stočkutė