Tegul verslas klesti: patikėkite įmonės teisinius reikalus advokatams

2018 M07 2 | Kita

Tegul verslas klesti: patikėkite įmonės teisinius reikalus advokatams

Advokatų paslaugų palyginimas internete

Advokatai turi sukaupę didelį žinių bagažą. Rodos, kiekvienas iš mūsų galime gilintis į teisės aktus, tačiau tai neprilygtų profesionaliam žvilgsniui. Juk viena yra skaityti dokumentus ar apmąstyti kokią nors situaciją, o kita – profesionaliai teisiškai išnagrinėti.

Dabar XXI amžius, tad advokatai apie savo paslaugas praneša internete. Ko gero, nesuklystume, jei pasakytume, kad interneto svetainė advokatui ne mažiau svarbi už portfelį, dažnai laikomą teisininkų simboliu. Aišku, simboliai simboliais, bet svarbu, kad asmuo, į kurį kreipiatės, iš tiesų padėtų, pažvelgtų į situaciją iš profesionalaus teisininko pozicijų ir nepaliktų klaustukų. Todėl būtų logiška nušviesti, kokia situacija yra internete, ką pabrėžia advokatai savo paslaugų svetainėse ir kaip išsirinkti gerą teisininką. Vis dėlto tai išskirtinai reprezentatyvi sritis, kurioje daug puikios komunikacijos pavyzdžių: visur nurodoma, kokios paslaugos teikiamos, ir akcentuojama, kad svarbiausia – klientas. Sunku pažerti kritikos, mat patrauklios ir informatyvios svetainės – įprasta ypatybė.

Teisinės paslaugos verslui – dažnai ne privalumas, o būtinybė

Jeigu turite įmonę (nesvarbu, mažą ar didelę; nesvarbu, siūlote prekes ar teikiate paslaugas), turbūt domitės teisinėmis paslaugomis. Kuo informatyviau teisininkai prisistato kompiuterio ekrane, tuo geriau bet kuriam klientui – ir būsimam, ir esamam.

Nei kiek neperdeda tie, kurie teigia, jog verslas – tarsi sūkurys, nežinia kada ir kur nunešiantis. Kitaip tariant, viskas itin dinamiška. O ir užsistovėti nelabai naudinga, nes tai, kas vakar buvo nauja, šiandien jau pasenę. Kadangi viskas intensyvu, tenka vienu metu galvoti apie daug dalykų. Kai norėdami pasikonsultuoti ar išspręsti problemą kreipiatės į teisininkus, tai darote ne tik dėl profesionalumo poreikio, bet ir dėl laiko taupymo. Juk kol perskaitytumėte tam tikrus teisės aktus, prabėgtų nemažai laiko. Ką ir kalbėti apie bandymą suvokti, kur yra teisinė riba tarp „viskas gerai“ ir „prieštarauja įstatymais“.

Reikėtų išskirti keletą punktų, kad būtų lengviau suprasti, kokias kryptis teisininkų paslaugos gali apimti. Tai gali būti sutarčių, draudimo, transporto, restruktūrizavimo teisė ir kt. Taip pat žinotina, jog viskas prasideda nuo konsultacijos, o prireikus advokatai atstovauja klientams teisiniuose ginčuose.

Išgvildenami specifiniai klausimai

Nors kiekvienas teisininkas sakys esąs profesionalas, jums tikriausiai maga pasiteirauti: o kaipgi sprendžiami labai specifiniai klausimai? Pavyzdžiui, sutarčių ir bankroto teisė, nors ir susijusios su verslu, yra gana skirtingos nišos. Panašiai kalbėtina ir apie verslo įmonių veiklos sritis. Štai statybos teisė ir transporto teisė – du atskiri dalykai, reikalaujantis savitų žinių. Yra bent du atsakymai į nuogąstavimą:

1. Paprastai advokatai susiburia į kontoras. Taip kelių žmonių komanda gali optimaliai pasiskirstyti užduotis ir pateikti geriausius sprendimus – gilinasi į tai, ką iš tikro geba sutvarkyti.

2. Jeigu advokatas skelbiasi galįs padėti sprendžiant skirtingos tematikos klausimus, vadinasi, taip ir yra. T. y. specialistas pakankamai įgudęs ir teikia platų teisinių paslaugų spektrą. Akivaizdu, kad tokios frazės kaip „kruopščiai sprendžiami bankroto reikalai“ nėra tuščiažodžiavimas, nes priešingu atveju burbulas sprogtų ir apsimetėliui būtų sunku svarstyti apie tolesnę teisininko karjerą.

O geriausias aspektas, kai įmonėms svarbių darbų imasi advokatai, – galimybė „varyti“ savo verslą į priekį. Neiškrypstama iš kurso, darbo diena skiriama tam, kas neša pelną ir ką būtina atlikti.