Šiuolaikiškame kaime jungsis komfortas ir ilgaamžės tradicijos

2006 M12 6 | Kita

Šiuolaikiškame kaime jungsis komfortas ir ilgaamžės tradicijos

Šiuolaikiškas kaimas

Druskininkuose,, šalia Grūto parko, kyla tradicinį Dzūkijos kaimą atkartojanti 18 namų gyvenvietė "Vertamedžio laukymė". Viename gražiausių Lietuvos kurortų rąstinius namus nagingi meistrai stato rankomis. Naujieji šio šiuolaikiško kaimo gyventojai sodybų duris pravers jau kitų metų rudenį.

Unikali kaimo architektūra

"Vertamedžio laukymė" - tai Pietryčių Lietuvos kaimo gatvės fragmentas miško laukymėje, prie Grūtos upelio. Gyvenvietės pavadinimą pasufleravo kaimą apglėbęs Vertamedžio šilas, taip pat netoliese tyvuliuoja Ilgio, Grūto ir Ešerinio ežerai. Architekto Kęstučio Kisieliaus suprojektuotas kvartalas savo architektūra bus panašus į autentiškus Dzūkijos kaimus, o vidaus įranga ir komfortu namai atitiks modernaus būsto standartus, šiuolaikinius reiklių žmonių poreikius.

"Sukurti tokio stiliaus gyvenvietę, kurios išdėstymas atitiktų senus šio regiono kaimus, nėra paprasta. Dzūkai vieninteliai iš Lietuvos regionų išsaugojo gatvinio kaimo tradicijas, kurių laikantis buvo kuriamas ir "Vertamedžio laukymės" kvartalas", – pasakoja "Vilniaus architektūros studijos" architektas K.Kisielius.

Šį unikalų projektą įgyvendinanti bendrovė "Turto ir nuosavybės trestas" tikisi, kad pirmosios trys sodybos jau stovės šį vasarį. "Vertamedžio laukymės" namai statomi taip, kaip juos rentė žmonės senajame Dzūkijos kaime. Visų 18 namų sienojų rąstai apdirbami ir suleidžiami rankomis. Naudojamos senosios tradicinės statybinės medžiagos, technologijos, rankų darbo puošybos elementai. 

Primins dviejų galų trobas

"Siekiame atkurti senovinį dzūkišką sodžių, kuris atitiktų modernios visuomenės poreikius. Gyvenvietės namus puoš autentiški raižiniai ir langinės, o naujieji šeimininkai bus apsupti maksimalaus komforto", - teigia "Turto ir nuosavybės tresto" direktorius Mindaugas Jančiauskas.

Autentiškumo ir jaukumo kaimui suteiks rankų darbo puošybos elementai - tradiciniai ornamentai, medžio drožyba, dekoratyvinės langinės ir vėjalentės. Prie kiekvieno namo šeimininkė galės turėti gėlių darželį – tai neatsiejama dzūkiškos sodybos dalis, suteikianti jai ypatingą koloritą. Druskininkų apylinkėse iki šiol yra išlikę panašių gyvenviečių - Švendubrės, Latežerio kaimai.

Sodybos kiemo pusėje, kur paprastai susirenka visa šeima, bus įrengtas didysis kambarys su židiniu ir dideliu langu į kiemą. Abipus didžiojo kambario išdėstyta virtuvė ir miegamasis su vonios kambariu. Naujosios gyvenvietės namai primins senovines dviejų galų trobas. Kiekvienai sodybai numatytas 10 Kwh galingumo elektros energijos tiekimas, visiems bendras gėlo vandens artezinis gręžinys. Namuose bus įrengti židiniai, apšildymui žiemą – kieto kuro katilą, taip pat numatyta alternatyvi apšildymo elektra sistema.

Gyvenvietėje bus statomos skirtingų dydžių sodybos: nuo 60 iki 170 kv.metrų ploto. Namo laikančiosios konstrukcijos minimalios, todėl galimi įvairūs vidaus erdvių išdėstymo variantai. Viename name palikta galimybė įsirengti ir du atskirus butus. Kiekvienoje sodyboje numatyta vieta apie 80 kv.metrų ploto ūkiniai pastatai.

Patogi geografinė padėtis

Gyvenvietė dėl savo geografinės padėties idealiai tinka ir poilsiui ir nuolatiniam gyvenimui, nes yra netoli pagrindinio Vilniaus-Druskininkų plento. Čia pat - garsiosios Druskininkų gydyklos, Grūto parkas, miškai ir naujai statomi pramogų kompleksai. Taigi "Vertamedžio laukymė" naujiesiems šeimininkams taps lengvai pasiekiama atgaiva kūnui ir širdžiai.

Šio projekto iniciatoriai - nekilnojamojo turto vystymo įmonių grupė "Turto ir nuosavybės trestas" savo veiklą pradėjo 2005 m. kovo 1 d. Pagal pardavimų pelningumą bendrovė jau pirmaisiais metais pateko į pirmąjį trejetuką Lietuvos įmonių, užsiimančių nekilnojamojo turto vystymu, o pagal pelningumą bendrame šalies verslo bendrovių sąraše užėmė dvyliktąją vietą.