Paskolos baimė dažnai yra nepagrįsta

2016 M07 28 | Kita

Paskolos baimė dažnai yra nepagrįsta

Bijoti skolintis, įsipareigoti bankams ar kitoms finansinėms įstaigoms, netgi artimiems žmonėms – tai dažnai problema, lydinti įvairaus amžiaus žmones. Priežasčių gali būti labai įvairių, tačiau labai dažnai ši baimė tiesiog nepagrįsta, nesugebama paaiškinti, kodėl nenorima skolintis net ir esant beveik kritinei situacijai.

Viena iš priežasčių – baimė, jog nepavyks grąžinti. Ši baimė natūrali ir iš tiesų verta Jūsų dėmesio. Tačiau nereikėtų imti ir iš karto atsisakyti paskolos idėjos, bet verčiau gerai įvertinti savo finansinę situaciją, ateities perspektyvas ir galimas rizikas, kurios gali padėti baimei išsipildyti ar kaip tik ją išsklaidytų.

Stabilios pajamos – puikus garantas

Jei Jūsų pajamos stabilios, dirbate ne vienerius metus ir gaunate kiekvieną mėnesį fiksuotą atlyginimą (ar bent jau fiksuotą jo dalį) – kreditai neturėtu jūsų gąsdinti. Žinoma, nereikėtų imti iš karto maksimalios įmanomos paskolos, tačiau pasiskolinti tiek, kiek trūksta, jei pajamos leidžia tai daryti – nedidelė problema. Kurį laiką teks mokėti įmokas, palūkanas, tačiau galbūt būtent tai pagerins Jūsų gyvenimo kokybę. Tiems, kurie skolinasi būstui paskola netgi gali būti žingsnis taupesnio, finansiškai efektyvesnio gyvenimo link, nes nuomos kainos didmiesčiuose jau senokai lenkia paskolos įmokų dydžius. Taigi, jei šiuo metu nuomojatės būstą ir nusprendėte imti paskolą – turite nemažą tikimybę sutaupyti, tad Jūs ne tik pradėsite gyventi savo būste, bet dar ir daugiau pinigų liks kitoms išlaidoms: maistui, pramogoms, namų apyvokos reikmenims ar taupymui. Net ir prieštaringai vertinami greitieji kreditai iš tiesų nėra tokie jau baisūs. Juk dažniausiai skolinantis pirmą kartą greitieji kreditai yra suteikiami nemokamai.

Žinoma, visuomet galima manyti, kad ir stabilioms pajamoms ateis galas, tačiau tokia rizika palyginti maža (nebent turite žinių, jog artimiausiu metu gali tekti keisti darbą ar pan.) Be viso to, legalioms pajamoms taikomos įvairios garantijos, tad jei tai nedidelis įsipareigojimas – rizika tikrai juokinga. Atkreipiame dėmesį, jog stabilios pajamos yra vienas iš svarbiausių reikalavimų norint skolintis ir bankai bei kitos kredito įstaigos puikiai mato kylančias rizikas.

Neigiama visuomenės nuomonė – ne Jūsų problema

Kiek keistokai skamba baimė skolintis vien dėl neigiamos visuomenės nuomonės apie paskolas. Nors paskolos ir nėra kažkas gėdingo, tačiau kuomet dauguma vis skatina nesiskolinti, vengti paskolų ir kreditų, siūlo verčiau gyventi prasčiau, bet tik niekam neįsipareigoti, susimąstoma ir pradedama bijoti, iš tiesų vengti skolintis, net ir esant labai palankioms sąlygoms. Mes siūlome numoti ranka į tai, ką mano kiti, ypač – neturintys jokių svarių argumentų. Jei Jums paskola šiuo metu yra reikalinga, o sąlygos skolintis yra pakankamai geros – kodėl gi to nepadaryti? Pavyzdžiui, kam rinktis seną automobilį, jei Jūsų reguliarios pajamos leidžia vairuoti kur kas saugesnį, patikimesnį ir naujesnį? Žinoma, jei automobilis Jums tėra nebūtina priemonė kelionėms – viena, bet jei juo naudojatės daug ir kas dieną – verčiau rinktis geriausią, ką galite. Net ir labai turtingi, verslūs ir finansinį išsilavinimą turintys žmonės skolinasi. Kodėl? Nes tai kartais yra naudingiau.

Bijoti paskolos be rimtos priežastis – prasta mintis, todėl siūlome skirti laiko ir išsiaiškinti viską, kas kelia abejonių. Kuomet būsite plačiai pasidomėję paskolos sąlygomis, kuomet būsite tikri, jog Jūsų pajamos yra pakankamai didelės ir tvarios skolinimuisi ir nekils jokių kitų svarių priežasčių vengti paskolos – skolintis tikrai apsimokės. Žinoma, jei pirkinys yra naudingas, o ne laikina užgaida.

Esame tikri, kad paskolos nėra baisus dalykas, tačiau nežinojimas, negebėjimas išsiaiškinti painesnių detalių yra tai, ko iš tiesų reikėtų šiek tiek bijoti, o dar geriau – su visu tuo kovoti žiniomis ir savo protu.