Naudingi patarimai A klasės namams...

Naudingi patarimai A klasės namams...

Energetiškai taupūs namai lietuviams vis labiau patinka. Jeigu anksčiau buvo svarbiausia, kad namas būtų pigus, tai šiuo metu suprantama, kad pigu turi būti ne pastatyti namą, tačiau kad jo išlaikymas Jums nekainuotų labai didelių pinigų. Būtent toks yra pasyvus namas. A klasės namo statyba – žingsnis link modernaus, ekonomiško ir ekologiško pasirinkimo. Jeigu norite gyventi savo svajonių namuose ir nemokėti už komfortabilų gyvenimą didelių pinigų – A klasės namas yra geriausiai Jums tinkamas pasirinkimas.

Energijos sąnaudas mažinančios priemonės

A klasės namo statyba nuo kitų namų išsiskiria tuo, kad kiekviena namo statymo detalė yra apgalvota ir sukurta taip, kad iš namų „reikalautų“ kuo mažesnių investicijų ir kuo mažiau elektros. Geriausiai prie to prisideda apšiltinimo medžiagos, tačiau labai svarbu žinoti, kurias vietas apšildyti, kad rezultatas būtų efektyvus.

  • Kiekviena išsikišusi namo dalis padidina energijos poreikį, taigi labai svarbu pasirinkti kokybišką namo konstrukciją, kuris išlaikymas nekainuotų Jums didelių pinigų. Natūralu, kad kuo namas yra mažesnis – tuo pigiau jį išlaikyti. Tačiau taip pat jau geriau didesnis namas su stačiakampiai konstrukcija nei mažesnis, kuris turi kelias verandas arba balkonus.
  • Statant namus reikia atkreipti dėmesį ir į tai į kurią pusę bus namų langai. Ne tik todėl, kad rytinėje pusėje esantys langai padėti „prikviesti“ daug šilumos į namus, tačiau ir dėlto, kad nemalonu pabusti rytais, kai į akis šviečia saulė. Taigi, būtina įvertinti ir funkcionalumą.
  • Dideli langai labai mėgstami, kadangi tokiu atveju atrodo, kad namuose yra kur kas daugiau šilumos, jis atrodo kur kas didesnis ir jaukesnis. Tačiau dideli langai taip pat prisideda ir prie didesnio pralaidumo. Net ir tokiu atveju, jeigu langai labai sandarūs – jie praleidžia daugiau šilumos, nei jų nebūtų visai. Norint didelių langų reikalingos labai kokybiškos apšiltinimo medžiagos.
  • Namo konstrukcijas reikia montuoti taip, kad neliktų jokių tarpų kuriuose gali vaikščioti oras. Žinoma, vasaros metu gal ir gerai, kad namas kvėpuoja, tačiau žiemos metu tokie tarpeliai labai atšaldo namų vidų.
  • Labai svarbu užtikrinti sandarumą aplink duris, langus ir stoglangius... Tai vietos pro kurias daugiausia iš namų išeina šilumos. Montavimo darbus privalu palikti specialistams.
  • Izoliacinis namo sluoksnis turi būti kuo storesnis. Įsigijus gerą vėdinimo sistemą net ir labai karštomis dienomis namuose jausitės puikiai.

Kokybišką A klasės namo statyba bus atliekama specialistų, kuriems ilgametė patirtis leidžia pasiūlyti profesionalias paslaugas.

Ar pasyvus namas padės tikrai sutaupyti?

Tai, kad A klasės namo statyba yra puikus pasirinkimas, atrodo, žino visi, tačiau vistiek atsiranda žmonių, kurie geriau renkasi kur kas brangiau kainuojančius namus. Dažniausiai pasyvaus namo statybos gali būti kiek brangesnis, todėl žmonės nenori investuoti tiksliai nežinodami, ar vėliau jo išlaikymas tikrai atsipirks.

Ilgus metus dirbantys specialistai tikina, kad A klasės namo suprojektavimas statybos nėra ypatingai kas brangesnės. Paprasčiausiai žmonės nusprendę statytis tokiu namus investuoja didesnius pinigus, nes perka labai kokybiškas priemones, tad galiausiai kaina kiek kyla. Visgi, patirtis taip pat rodo, kad tokio namo išlaikymas tikrai yra kur kas pigesnis. Šiuo metu ekonomiškesnio namo nei pasyvus namas atrasti nepavyks, tad jeigu norite gyventi pigiai – tai turi būti Jūsų pasirinkimas.

Paskelbta: 2017-03-24