Milijonieriaus A. Avulio patarimai, kaip pradėti verslą

2016 M04 15 | Kita

Milijonieriaus A. Avulio patarimai, kaip pradėti verslą

Jeigu paklaustume pasaulio gyventojų ar jie svajoja apie nuosavą verslą – didžioji jų dalis atsakytų, kad taip. Iš tos dalies daugiau nei pusę pasakytų, kad sukurti verslą yra neįmanoma, ir tai geba padaryti tik tie, kurie turi finansiškai pasiturinčius tėvus arba rėmėjus. Taip pat daug žmonių teigtų, kad Lietuvoje nesuteikiamos sąlygos sukurti nuosavą verslą. Dar viena dalis žmonių sakytų, kad neįmanoma sulaukti pagalbos steigiant verslą, o institucijose viskas aiškinama nesuprantama kalba. Galiausiai, tik vos keli prisipažintų, kad jie paprasčiausiai bijo, tačiau viskas norint yra įmanoma. Dažniausiai tokie sąžiningi žmonės ir pradeda sėkmingai savo verslą. Jie suvokia savo baimes, savo klaidas ir jas taisydami bando įgyvendinti svajones.

Tokie žmonės tampa verslininkais. Jie pripažįsta, kad ne viskas yra rožėmis klota, tačiau siekiant –įmanoma. Garsus lietuvių milijonierius A. Avulis teigia, kad tapti verslininku gali kiekvienas, tik ne visi to nori. Pateikdamas 10 paprastų patarimų, kurie gali padėti realizuoti savo svajones, jis tiki, kad kas nors perskaitęs juos susimąstys ir galbūt išdrįs žengti lemtingą žingsnį.

  1. Patikrinkite savo asmenines savybes bei gebėjimus. Nėra tokio asmens, kuris nepasižymėtų tam tikrais gebėjimais ar net talentais, tačiau ne visi asmenys saviškius pastebi. Daugelis labai savikritiški ir mano, kad yra nieko verti ir nieko negebantys. Jeigu norite atrasti savo nišą – rekomenduojame paklausti aplinkinių žmonių, kurie gali įvertinti, ką jie jumyse pastebi, kurioje srityje potencialiai jūs būtumėte naudingas.

  2. Skaitykite ir ieškokite informacijos. Šiuo metu atrasti jums reikalingą informaciją yra paprasta kaip niekad. Rekomenduoju perskaityti šias knygas: Fjelstad „Parduota"; F. Haren „Idėjų knyga"; R. Immelman „Puikus vadovas. Žlugęs vadovas"; J. Welch „Laimėti".

  3. Skirkite tam laiko. Labai retam verslininkui pavyko sugalvoti idėją staiga ir ją įgyvendinus džiaugtis gautais rezultatais. Rekomenduojama net kelis mėnesius analizuoti rinką, kad suvoktumėte, ar jūsų paslauga visuomenei yra reikalinga.

  4. Analizuokite konkurentus. Atraskite jų silpnąsias vietas ir pagalvokite, ką jūs galite pasiūlyti geriau arba daugiau, kad pirkėjai pasirinktų jus.

  5. Matematika. Būtinai pasiskaičiuokite, kiek turėsite investicijų skirti verslui ir kada, jūsų nuomone, jis atsipirks. Reikia nepamiršti, kad jūsų verslui jau pirmų dienų atsiras pirmieji mokesčiai, minimalios administravimo išlaidos, reikės samdyti buhalterę arba apskaitos paslaugas teikiančią įmonę ir t.t. Taip tikslingai keliausite link norimo rezultato ir neišsigąsite kai staiga nepavyks pamatyti norimo rezultato.

  6. Turėkite atsarginį variantą. Nors dažnai sakoma, kad į verslą reikia pulti visa galva, visgi, labai naudinga turėti atsarginį variantą, kuriuo galėtumėte pasinaudoti tokiu atveju, jeigu veikla būtų ne tokia sėkminga kaip tikėjotės.

  7. Investuotojai. Pradėkite nuo jų paieškos. Aplankykite bankus. Jeigu juose negausite reikiamo finansavimo, tai bent jau sužinosite tam tikrą informaciją, kuri gali būti naudinga Jūsų verslo realizacijai.

  8. Imkitės ryžtingų žingsnių. Nors truputis baimės – visada sveika, tačiau drąsiai užsiimkite ta veikla apie kokią svajojote.

  9. Analizuokite savo veiksmus. Tai pagrindinė taisyklė, kuri gali užtikrinti, kad jums pavyks pasiekti pačių geriausių rezultatų. Įvertinkite jau praėjusią dieną ir galvokite, ką galėjote daryti kitaip, kad jums būtų pavykę pasiekti geresnių rezultatų. Mokykitės iš savo klaidų.

  10. Rašykite savo tikslus, rašykite savo planus, rašykite savo poreikius. Ant popieriaus viskas atrodo kur kas tikriau ir dažniausiai tokiu atveju planų įgyvendinimas yra optimalesnis.

Nieko nėra neįmanoma. Daugelis žmonių patys susikuria sienas, kurias vėliau bando apeiti. Siūlome drąsiai bandyti ir niekada nepasiduoti.