Kaip susikurti klasikinį interjerą namuose?

2016 M04 12 | Kita

Kaip susikurti klasikinį interjerą namuose?

Kol vieni savo namuose nori susikurti kuo modernesnį interjerą, tuo tarpu kiti tikina, kad geriausia likti prie laiko patvirtinto klasikinio stiliaus, kurį jau patvirtino laikas. Juolab, klasikiniai baldai dažniausiai būna tvirtesni, jų pasirinkimas platesnis, o ir pritaikyti interjere galima kur kas lengviau. Jeigu turite galimybę – visada verta kreiptis į interjero dizainerius, kurių darbas įgyvendinti klientų norus suderinus juos su stilistinėmis detalėmis. Jeigu finansų dizaineriui nėra, tokiu atveju skaitykite mūsų tekstą toliau, kadangi atskleisime, kas padės įgyvendinti klasikinių namų interjerą.

Spalvos tonai – pirmas žingsnis link klasikos

Prieš pradedant pasirinkti baldus bei kitas smulkmenas – pirmiausia reikia įvertinti, kokios spalvos interjero norite. Formuojant klasikinį stilių dažniausiai liekama prie natūralių, gamtos spalvų. Dominuojančios yra ruda su visais pasteliniais atspalviais, žalia bei geltona. Žinoma, svarbiausia yra saikas, ir kad namų sienos derėtų prie baldų.

Pirmiausia rekomenduojame įsigyti norimų spalvų baldus, o paskui pagal juos ieškoti dažų sienoms.

Kokie baldai padės džiaugtis klasika namuose?

Klasikiniai baldai dažniausiai gaminami iš medžio. Apskritai lietuviai labai linkę įsigyti būtent iš šios medžiagos pagamintus baldus, tad ieškodami susidursite su labai plačiu pasirinkimu. Mediniai baldai dažnai būna puošiami įvairiausiais raižiniais, kurie imponuoja galvoti apie senovės lietuvių baldus. Minkšti baldai dažniausiai aptraukiami gobelenu. Pastarais išsiuvinėjamas. Žinoma, visos spalvos turi tarpusavyje derėti, atrodyti skoningai.

Smulkmenos, kurios formuoja klasikinį interjerą

Net tik klasikiniai baldai, tačiau ir pačios mažiausios smulkmenos padeda suformuoti klasikinį interjerą. Pirmiausia reikia pagalvoti apie tai, kad visos smulkmenos bei detalės tarpusavyje turi derėti. Jeigu modernus stilius dažniausiai apsiriboja minimalizmu, tai klasikinis – dideliu daiktų kiekiu. Nesirinkite modernių interjero detalių klasikiniuose namuose. Paprasčiausiai atrodys neskoningai.

Klasikiniuose namuose dažnai dominuoja knygos (sukuriamos nuosavos bibliotekos), nuotraukos bei paveikslai, galiausiai, kambarinės gėlės. Visos šios smulkmenos padeda susikurti jaukius ir malonius namus.

Gražūs namai = funkcionalūs namai

Lyginant klasikinius ir modernius namus galima pabrėžti tai, kad klasikiniai kur kas funkcionalesni. Taigi, stengiamasi sukurti tokį namuose dominuojantį interjerą, kuris būtų patogus. Dažniausiai kiekvienas daiktas turi konkrečią jam paskirtą funkciją. Nors daiktų kiekis dažniausiai būna didelis, tačiau kiekvienas jų yra labai svarbus ir reikalingas.

Kaip padidinti namų erdvę?

Modernizmas išpopuliarėjo todėl, kad šiuo metu statomi namai dažniausiai būna nedideli. Tokiu atveju labai pagelbsti modernizmas. Akivaizdu, kad klasikinis stilius labiausiai tinka kiek didesniuose namuose. Tai siejama su sunkesnėmis spalvomis ir tuo pačiu dideliu baldų kiekiu. Tiesa, vizualiai padidinti patalpą galima pasikliovus keliais paprastais patarimais. Trumpai juos ir aptarsime.

  1. Veidrodžiai – efektyviausias būdas vizualiai padidinti erdvę. Jeigu renkatės ne vieną, svarbu, kad jie derėtų tarpusavyje. Tiesa, pasirinkdami veidrodžiui vietą – atidžiai įvertinkite, kad nebūtų sujaukto bio laukai.
  2. Taip pat pasirenkami klasikiniai baldai turėtų būti kabinami ant sienų, o ne statomi ant žemės.
  3. Pasistenkite vengti smulkmenų, kurios neatlieka jokios realios funkcijos.

Klasikiniai baldai padės jums namuose susikurti nuostabų interjerą, kuriame jausitės maloniai ir nesunkiai atliksite kasdienius darbus.