Kaip atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje?

2023 M01 22 | Teisės garantas

Banko sąskaita Lenkijoje

Pradedame dirbti Lenkijos banke

Jei ketinate persikelti į Lenkiją arba dirbti joje, jums reikės atsidaryti banko sąskaitą. Išmanyti Lenkijos bankų sistemos subtilybes gali būti nelengva užduotis, ypač jei nemokate kalbos ar nežinote vietos bankininkystės taisyklių. Šiame vadove pateikiama išsami Lenkijos bankų sistemos apžvalga ir žingsnis po žingsnio aprašomas banko sąskaitos atidarymo procesas.
 

Įvadas į bankininkystę Lenkijoje

Lenkijos bankų sistema yra griežtai reguliuojama ir prižiūrima Lenkijos banko - centrinio banko ir šalies bankų sektoriaus reguliavimo institucijos. Jis prižiūri finansų sektorių ir užtikrina, kad bankai savo klientams teiktų saugias ir patikimas paslaugas.

Lenkijos bankų sektorius skirstomas į tris pagrindines kategorijas: taupomuosius bankus, kooperatinius bankus ir komercinius bankus. Taupomieji bankai yra didžiausios institucijos pagal užimamą rinkos dalį, po jų eina kooperatiniai bankai, po jų - komerciniai bankai. Lenkijos bankas taip pat išduoda licencijas užsienio bankams, kuriems leidžiama veikti šalyje.


Lenkijos bankininkystės teisės aktų apžvalga

Prieš atidarant banko sąskaitą Lenkijoje, svarbu suprasti bankininkystės sektorių reglamentuojančius įstatymus ir taisykles.

Pagrindinis įstatymas, reglamentuojantis bankininkystę Lenkijoje, yra 1991 m. Bankininkystės įstatymas. Šiame įstatyme išdėstytos taisyklės ir nuostatos, kurių bankai privalo laikytis, kad galėtų veikti šalyje. Jame taip pat apibrėžiamos bankų ir klientų teisės ir pareigos, įskaitant paslaugų, kurias bankai gali teikti, rūšis ir mokesčius, kuriuos jie gali imti.

Be Bankininkystės įstatymo, Lenkijos bankas taip pat leidžia taisykles ir gaires, kurių bankai privalo laikytis. Tarp jų yra kapitalo reikalavimų, skolinimo ir kovos su pinigų plovimu taisyklės, taip pat kitos taisyklės.


Banko pasirinkimas Lenkijoje

Susipažinę su Lenkijos bankininkystės įstatymais, galite pradėti ieškoti banko, kuriame galėtumėte atidaryti sąskaitą. Pirmasis žingsnis - nuspręsti, kokio tipo banku norite naudotis.

Taupomieji bankai ir kooperatiniai bankai yra du pagrindiniai bankų tipai Lenkijoje ir yra plačiai paplitę visoje šalyje. Taupomieji bankai paprastai būna didesni ir siūlo platų produktų ir paslaugų asortimentą, o kooperatiniai bankai yra mažesni ir siūlo mažiau produktų bei paslaugų.

Jei ieškote tarptautinių bankininkystės paslaugų, galite apsvarstyti galimybę rinktis užsienio banką, kuris turi licenciją veikti Lenkijoje. Šie bankai paprastai siūlo daugiau paslaugų ir produktų, pavyzdžiui, tarptautinius pervedimus, kredito ir debeto korteles bei internetinę bankininkystę.

Pasirinkę banko tipą, galite peržiūrėti konkrečius turimus bankus ir išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį banką. Galite palyginti skirtingų bankų siūlomas paslaugas ir mokesčius ir priimti pagrįstą sprendimą.


Dokumentų reikalavimai banko sąskaitai Lenkijoje atidaryti

Pasirinkę banką, norėdami atidaryti sąskaitą, turėsite pateikti tam tikrus dokumentus. Reikalingi dokumentai skiriasi priklausomai nuo sąskaitos, kurią norite atidaryti, tipo, tačiau paprastai jie būna šie:

 • asmens tapatybės dokumentus: Paprastai reikalaujama pateikti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 • Adresą patvirtinantis dokumentas: Tai gali būti sąskaita už komunalines paslaugas arba banko sąskaitos išrašas.
 • pajamų įrodymas: Tai gali būti naujausias atlyginimo lapelis, banko sąskaitos išrašas arba mokesčių deklaracija.

Be šių dokumentų, priklausomai nuo atidaromos sąskaitos tipo, jūsų taip pat gali būti paprašyta pateikti rekomendacijas arba kitus dokumentus.


Banko sąskaitų tipai Lenkijoje

Kai pateiksite reikiamus dokumentus, galėsite pasirinkti sąskaitos, kurią norite atidaryti, tipą. Lenkijoje dažniausiai pasitaikantys sąskaitų tipai yra šie:

 • Taupomoji sąskaita: Tai pagrindinė sąskaita, leidžianti taupyti pinigus ir gauti palūkanas už indėlius.
 • Kontrolinė sąskaita: Tai kasdienė sąskaita, leidžianti atlikti mokėjimus ir išsiimti grynuosius pinigus.
 • Kredito kortelė: Tai kredito linija, kurią galite naudoti pirkiniams pirkti ir sąskaitoms apmokėti.
 • Investicinė sąskaita: Tai sąskaita, kurioje galite investuoti pinigus į akcijas, obligacijas ir kitas investicijas.

Sąskaitos tipas, kurį pasirinksite, priklausys nuo jūsų poreikių ir banko siūlomų paslaugų.


Bankininkystės Lenkijoje privalumai

Bankininkystė Lenkijoje teikia daugybę privalumų, įskaitant:

 • platų produktų ir paslaugų asortimentą: Bankai Lenkijoje siūlo platų produktų ir paslaugų asortimentą: nuo taupomųjų ir atsiskaitomųjų sąskaitų iki investicijų ir kredito kortelių.
 • Nedideli mokesčiai: Bankai Lenkijoje paprastai taiko nedidelius mokesčius už savo paslaugas.
 • Saugumas: Bankų sistema Lenkijoje yra griežtai reguliuojama ir saugi, todėl galite būti tikri, kad jūsų pinigai yra saugūs.
 • Patogumas: Lenkijos bankai siūlo internetinę bankininkystę, todėl galite valdyti savo sąskaitą ir atlikti mokėjimus patogiai būdami namuose.


Įprasti bankų mokesčiai Lenkijoje

Nors bankai Lenkijoje paprastai taiko nedidelius mokesčius, vis dėlto yra tam tikrų mokesčių, apie kuriuos turėtumėte žinoti. Tai yra šie mokesčiai:

 • Sąskaitos tvarkymo mokesčiai: Kai kurie bankai ima mėnesinį arba metinį mokestį už sąskaitos tvarkymą.
 • Operacijų mokesčiai: Bankai gali imti mokesčius už mokėjimų atlikimą arba grynųjų pinigų išėmimą.
 • Mokesčiai už lėšų pereikvojimą: Jei viršijate limitą, gali būti imamas mokestis.
 • Palūkanų normos: Už paskolas ir kredito korteles bankai ima palūkanas.

Prieš atidarydami sąskaitą, svarbu patikrinti mokesčius ir įkainius, kad įsitikintumėte, jog nemokate per daug.


Kaip atlikti mokėjimus Lenkijoje

Atsidarę banko sąskaitą Lenkijoje, galite pradėti atlikti mokėjimus ir pervedimus. Dažniausiai Lenkijoje mokėjimus galite atlikti šiais būdais:

 • Banko pavedimas: Pinigus į kitą banko sąskaitą Lenkijoje galite pervesti naudodamiesi internetine bankininkyste.
 • Kredito ir debeto kortelėmis: Kreditine arba debetine kortele galite atsiskaityti parduotuvėse ir internetu.
 • Grynieji pinigai: Galite išsiimti grynųjų pinigų iš bankomatų ir atsiskaityti parduotuvėse bei restoranuose.
 • Mokėjimai internetu: Galite atlikti mokėjimus internetu naudodamiesi tokiomis paslaugomis kaip "PayPal".


Internetinės bankininkystės nustatymas Lenkijoje

Dauguma Lenkijos bankų teikia internetinės bankininkystės paslaugas, todėl galite tvarkyti savo sąskaitą ir atlikti mokėjimus patogiai įsitaisę namuose.

Internetinės bankininkystės nustatymas paprastai yra paprastas procesas. Bankas suteiks jums saugų prisijungimo vardą, kuriuo naudodamiesi galėsite prisijungti prie savo sąskaitos internetu. Kai kurie bankai taip pat siūlo mobiliąsias programėles, kuriomis galite naudotis savo sąskaita keliaudami.

Nustatę internetinę bankininkystę, galite peržiūrėti savo sąskaitos likutį, pervesti pinigus, apmokėti sąskaitas ir kt.


Išvados

Banko sąskaitos atidarymas Lenkijoje yra nesudėtingas procesas, o bankininkystės Lenkijoje privalumų yra daug. Šalyje veikia griežtai reguliuojama bankininkystės sistema, kuri yra saugi ir siūlo daugybę produktų bei paslaugų.

Vadovaudamiesi šiuo vadovu, turėtumėte turėti visą informaciją, kurios reikia norint atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje. Nepamirškite palyginti skirtingų bankų siūlomų įkainių ir paslaugų ir išsirinkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį banką.