Ką (ne)gali verslo renginio vedėjas

2017 M03 7 | Kita

Ką (ne)gali verslo renginio vedėjas

Verslo renginius paprastai veda profesionalūs renginio vedėjai, puikiai išmanantys savo darbą. Nereiktų maišyti verslo renginio su vestuvėmis ar kita asmenine švente. Tai visiškai skirtingi žanrai. Renginys verslui yra skirtas darbuotojams ir įmonės partneriams, o ne visai plačiai giminei. Tokių renginių metu susirenka įmonės darbuotojai, jų antros pusės, svečiai iš kitų įmonių, atvyksta oficialių valdžios atstovų, todėl linksmybės čia gali būti kiek santūresnės. Taip pat santūresnis ir vedančiojo tonas – siekiama, kad tai išliktų pusiau oficialus renginys, o ne taptų vien tik užstalės pasisėdėjimu.

Įmonės paprastai organizuoja kelių rūšių renginius:

  1. Įmonės Kalėdinis vakarėlis;
  2. Darbuotojų komandos stiprinimo (teambuilding) renginys;
  3. Įmonės jubiliejus (dešimtmetis, penkmetis ir t.t.).

Kitokių žanrų renginiai įmonėms yra labai reti.

Tokio renginio vedėjas privalo turėti tam tikrų sugebėjimų, kad viskas būtų išpildyta nepriekaištingai. Apie jas ir pakalbėkime.

Diplomatija

Renginio vedėjas turi būti tikras diplomatas. Kaip ir vestuvėse, taip ir verslo renginiuose kartais iškyla įvairių interesų konfliktų, kur vieni tempia į vieną pusę ir prašo daryti viena, o kiti – kita. Diplomatiškas atsakymas gali nuraminti įsismarkavusius šventės dalyvius ir renginys toliau vyksta pagal scenarijų, apie kurį žino tik nedaugelis. Kaip jau tapo įprasta, verslo renginių metu yra kviečiami atlikėjai ir muzikantai. Kartais šventės dalyviai jaučia moralinę pareigą paauklėti muzikantus ir paprašyti jų tam tikrų mėgstamų dainų. Čia renginio vedėjas veikia kaip tarpininkas ir savotiškas taikdarys. Muzikantai turi savo repertuarą ir vargu ar nori jį keisti dėl kažkieno paprašymo ar net pagrasinimo...

Psichologija

Renginių vedėjai paprastai yra puikūs psichologai. Jie sugeba gana greitai perprasti publiką ir duoti jai to, ko norima. Ne išimtis ir verslo renginyje. Juk po oficialių kalbų ir sveikinimų prasideda linksmybės, o dalis svečių ne iš karto į jas „įsijungia“. Tenka tai daryti pasitelkiant tam tikras gudrybes. Bet kokias – mato pats renginio vedėjas. Aišku, jei tai leidžia scenarijus.

Subtilus humoras

Juokeliai visada gali praskaidrinti renginio atmosferą, atitolinti kai kuriuos dalyvius nuo negatyvių minčių ir streso, kurį gali patirti (juk šalia sėdi viršininkas!). Renginio vedėjas tokių juokelių žino nemažai, tačiau ne visi jie tinka. Profesionalai rinksis nuosaikesnį humorą, nes svečiai yra labai skirtingi ir aštresnis humoras gali užgauti ar tiesiog likti nesuprastas.

Žavesys

Renginio vedėjas privalo būti žavus. Jis turi įgauti damų pasitikėjimą ir palankumą, taip pat ir vyriškai auditorijai įtikti. Vakaro metu svečiai gali su juo pabendrauti, nusifotografuoti. Tam reikalingas asmeninis žavesys. Vestuvėse su tokiu žavesiu reikia atsargiai, nes ten visas dėmesys turi būti skiriamas jaunųjų porai, tuo tarpu verslo renginyje tiek dėmesio niekam konkrečiam neskiriama. Tad vedėjas tampa savotiška vakaro žvaigžde. Keista būtų, jei vakaro žvaigžde vedėjas laikytų direktorių ar jo žmoną...

Vis kalbame, ką gali vedėjai verslo renginio metu. O ar yra, ko jie negali?

Renginio vedėjas dažniausiai renginį veda pagal iš anksto paruoštą ir su organizatoriais suderintą scenarijų. Jame surašyti ne tik vedėjo žodžiai, bet ir tikslus laikas, kada tai turi būti pasakoma. Kartais sudėtinga išlaikyti laiko tempą – renginys gali smarkiai vėluoti ir užsitęsti. Juk nesinorėtų papulti į situaciją, kai per kažkokį linksmą atrakcioną kieme pradėtų šaudyti lygiai 12 valandai numatyti fejerverkai...

Renginio vedėjas negali vartoti alkoholinių gėrimų. Kartais svečiams kyla tiesiog nenumaldomas troškimas vedėją nugirdyti. Pasitelkdamas visas profesionalo savybes renginio vedėjas privalo nepasiduoti šioms provokacijoms.

Ieškote renginio vedėjo savo verslo vakarėliui ar renginiui? Raskite jį visų vedėjų duomenų bazėje Visivedejai.lt.