Fotoalbumas „Medinis Vilnius“: nykstantis ar naikinamas?

2006 M12 6 | Kita

Fotoalbumas „Medinis Vilnius“: nykstantis ar naikinamas?

Ar saugomas medinės Vilniaus architektūros paveldas? Diskusinį klausimą kelia leidykla „Versus aureus“, kuri rugsėjo pabaigoje išleidžia Andriaus Surgailio fotografijų albumą „Medinis Vilnius“, o spalio mėnesį kartu su Vilniaus mokytojų namais surengs net dvi jį papildančias parodas.
 
Ne nuo blokinių ar mūrinių namų prasidėjo dabartinės Lietuvos sostinės istorija. Tai patvirtina albumas „Medinis Vilnius“, kviečiantis pažinti kitokį miestą: šiltą, ramų, jaukų ir artimą gamtai. Medinį. Nykstantį, o gal naikinamą?
 
Menininkas A. Surgailis daugiau nei dvejus metus objektyvu fiksavo istorinį medinio Vilniaus palikimą. Albumą sudaro daugiau nei 200 fotografijų, bylojančių apie miestietiškos kultūros tradicijas bei norą suderinti miestą ir kaimą, civilizaciją ir gamtą. Albumo išleidimą parėmęs Kultūros paveldo departamentas skatina atkreipti dėmesį į senajai architektūrai urbanizacijos daromą žalą.

Albumas „Medinis Vilnius“ bus pristatytas spalio 10 d. kartu su Vilniaus mokytojų namų bei „Vaikų ir jaunimo meno galerijos“ organizuojama A. Surgailio paroda „Nykstantis medinis Vilnius“. Nuo spalio 25 d. profesionalaus fotografo darbus bus galima palyginti su Vilniaus moksleivių improvizacijomis medinio Vilniaus tema.