Elektrinių vartų pulteliai – keli įdomūs faktai

2017 M04 4 | Kita

Elektrinių vartų pulteliai – keli įdomūs faktai

Vartų pultelis – atrodo toks nedidelis ir nereikšmingas daiktas prie raktų, tačiau tai netiesa. Šis mažas prietaisas yra labai svarbus kiekvieniems namams. Norime papasakoti apie juos daugiau.

Pirmiausia, kaip jie veikia. Viskas labai paprasta. Kiemo arba garažo vartai turi automatinę pavarą. Ji įjungiama dviem būdais – paspaudus jungiklį ant sienos namuose (aišku, nuo jungiklio iki automatikos veda laidas) arba paspaudus nuotolinį valdymo pultą iš išorės. Komandos paprastos – „įjungti“ ir „išjungti“ – kaip ir bet kuriai elektros lemputei. Su laidiniu įjungimu viskas kaip ir aišku, tačiau su belaidžiu reiktų pasiaiškinti detaliau. Prie kiekvieno vartų automatikos mechanizmo gali būti montuojamas specialus imtuvas – nedidelė antena. Ji radijo ryšiu gauna komandą ir perduoda „įjungti/išjungti“ komandą laidu. Jei yra imtuvas, turi būti ir siųstuvas. Štai vartų pulteliai ir yra tie siųstuvai, siunčiantys radijo ryšį antenai, kuri tarpininkauja įjungiant vartų automatiką. Vieno mygtuko paspaudimas ir vartai atsidaro. Kito mygtuko paspaudimas – vartai užsidaro.

Šie mygtukai ant pultelio valdo kanalus. Jų gali būti 1, 2, 4 ar net 5. Populiariausi yra 2 ir 4 kanalų elektrinių vartų pulteliai.

Saugumas

Vartų pulteliai nėra būtent tie prietaisai, kurie pasižymi itin dideliu saugumu. Jei jų dažnis yra nekintamas, jį galima „pagauti“ specialiais prietaisais (tai NELEGALU!) arba tiesiog pasinaudoti pultelių kopijavimu. Yra universalūs pulteliai, kuriuos nesunku kopijuoti palaikius šalia nuspaustą originalą. Tai pravartu, kai garažo vartais naudojasi keli šeimos nariai, tačiau tuo pačiu ir rizikinga. Vagys nesunkiai gali pasinaudoti jūsų paliktais raktais striukės kišenėje, kol kavinėje geriate kavą. Kopijavimo procesas trunka iki minutės. O tada patekti piktavaliams į vidų bus vieni niekai.

Jei rūpinatės savo saugumu, rekomenduojama rinktis brangesnius, bet kintančio dažnio pultelius. Taip jūsų namai bus kur kas labiau apsaugoti.

Patarimas: Niekada nepalikite pultelio automobilyje dėžutėje prie rankinio stabdžio. Vagys greitai gali jį paimti ir įsilaužti į jūsų namus.

Saugumo sumetimais galima pasinaudoti papildomomis saugumo priemonėmis. Viena tokių yra elektrinė sklendė, kuri užrakina vartus per atstumą. Jai tinka tas pats 4 kanalų (aišku, kintančio kodo) pultelis.

Žinoma, rekomenduojama įsirengti ir saugos sistemą, kur jutikliai būtų uždėti ant garažo vartų. Būtent per garažą vagys gali patekti į butą, nes vidinės durys iš namo į garažą dažniausiai nėra rakinamos. Nepasikliaukite vien tik pultelio apsauginėmis funkcijomis.

Kintamo ar nuolatinio kodo pulteliai?

Saugumas – ne visada yra pagrindinis rūpestis. Tokiais atvejais galima ir neišlaidauti – rinktis paprastus 433,92 MHz dažniu veikiančius pultelius. Jie ypač naudingi, kai reikia „sutalpinti“ 2-3 pultelių funkcijas į vieną. Pavyzdžiui, jums reikia vieno pultelio, kad atidarytumėte kiemo vartus, tada reikia antro, kad atrakintumėte garažo duris ir jas atidarytumėte. Kiemo vartams naudojamas paprastas pultelis, veikiantis gana nedideliu atstumu. Garažo vartams naudojamas jau galingesnis 4 kanalų pultelis, kuris gali veikti apie 100 metrų atstumu ir gali atrakinti duris per atstumą ir tada jas atidaryti. Atrodo, kad čia reikia apsikarstyti pulteliais, kaip Kalėdinei eglutei. Juk kiemo vartų ir garažo sistemų gamintojai dažniausiai yra skirtingi, tad ir pultelius jie parduoda skirtingus. Štai čia padeda universalus pultelis, kuris pakeičia dviejų pultelių signalus. Aišku, apie tokius reiktų pasikonsultuoti su specialistais, pavyzdžiui iš Shtorm.lt.

Vartų pultelių yra daug ir visokių. Neskubėkite jų pirkti dabar – pasidomėkite, kuo jie ypatingi ir kurie tiks labiausiai būtent jums.