Besidomintys nauja patalyne dėmesį kreipia į medžiagas

2017 M02 8 | Kita

Besidomintys nauja patalyne dėmesį kreipia į medžiagas

Patalyne tenka rūpintis kiekvienam iš mūsų. Juk miegas – biologinis procesas, be kurio tiesiog neįsivaizduojame gyvenimo. Taip malonu ir gera, kai turime patogią lovą ir jaukią patalynę. Tačiau ateina laikas kai pastaroji susidėvi. Ir tuomet pasijuntame kaip informacijos paiešką vykdantys detektyvai. Kokį audinį rinktis, kad miegas būtų toks kokybiškas kaip iki šiol ar net kokybiškesnis?

Užvalkalams siuvėjai naudoja įvairią medžiagą. Visi gerai žino medvilnę, kuri iš tiesų pasitelkiama ne tik patalynės užvalkalų, bet ir kitų daiktų gamyboje. Tikrai savo spintoje turite bent vieną rūbą, pasiūtą būtent iš medvilnės. Tarp pagrindinių privalumų minėtinas minkštumas. Tai, kas minkšta, pasąmoningai asocijuojasi su jaukumu. Tad ir miegoti norime minkštai. Jei patalynė prie kūno liestųsi šiurkščiai, tuomet apskritai nenorėtume eiti į lovą. O tuomet, kai medžiaga maloni, džiaugiamės galėdami sapnų karalystę pasiekti jaukiai. Medvilnine patalyne džiaugiasi daugybė žmonių ne tik dėl medžiagos minkštumo. Kitas svarbus aspektas yra prakaito sugeriamumas. Vadinasi, kūnas jaus tikrą komfortą. Nereikės vartalioti antklodės ieškant, kur koks sausesnis, su prakaitu nekontaktavęs kraštas.

Rinkdamiesi patalynę galite atkreipti dėmesį į flanelę. Užvalkalai iš šios medžiagos puikiai tinka šaltajam metų laikui. Galbūt žinote, o gal ir ne, tačiau flanelė yra medvilnės atmaina. Pagrindinis skirtumas – flanelės paviršius yra pūkuotas. Susidomėjus tokios rūšies patalyne svarbu rinktis aukštos kokybės gaminį. Verčiau sumokėti vienu kitu euru daugiau, kadangi kokybiškesnė patalynė džiugins ilgaamžiškumu. O štai susigundžius pigiausiu variantu tikėtinas greitas audinio paviršiaus nusidėvėjimas.

Jei užvalkalus iš flanelės renkasi norintieji šilumos, tai linine patalyne žmonės ima domėtis šylant orams. Taip, ši medžiaga žinoma kaip kaprizinga dėl glamžymosi, tačiau po karštos vasaros dienos tokie patalai suteiks malonią vėsą.

Dar viena populiari medžiaga yra satinas. Kaip ir medvilnė, flanelė ar linas, ji puikiai žinoma. Tai praktiška medžiaga. Jei palygintume su linu, satinui iškart duotume pliusą už gerą lyginimąsi. Tiesa, yra viena įdomi ypatybė – jei satinas kokybiškas, jis bus sudarytas iš medvilnės. Vadinasi, medvilnė – tarsi medžiagų karalienė (jei atsižvelgsime į tai, kad ir flanelė yra kaip medvilnės atmaina).

Kiekviena medžiaga pasižymi tam tikromis ypatybėmis. Geriausia, jeigu norint pasirūpinti nauja patalyne pakanka pinigų ne vienai. Tokiu atveju žiemai galima įsigyti užvalkalus iš flanelės, o vasarai – iš lino. Galima teigti, kad patalynė pasirenkama ir pagal turimų darbų kiekį bei laiko trūkumą (arba – gal kiek juokingai nuskambės – jo perteklių). Laiko nuolat neturinčiam asmeniui lininė patalynė tikriausiai nebus pasirinkimas Nr. 1, kadangi tektų užsiimti kruopščiu lyginimu. Kita vertus, šio proceso niekas neatlikinėja kasdien, tad ir laiko trūkumo bei medžiagos lyginimo sąsaja kiek nublanksta. Ko gero, svarbesnę rolę vaidina darbų susiskirstymas į mėgstamus ir nemėgstamus. Jei lygintuvą į rankas kaskart imate taip, lyg lauktų didžiulio griovio kasimas, tuomet turbūt rinksitės tokią medžiagą, kuri reikalaus kuo mažiau priežiūros.

Patalyne vienu ar kitu metu pradedame domėtis kiekvienas. Norint puikiai išsimiegoti, negalima į ją žiūrėti atmestinai. Itin reikšminga, kokia medžiaga kokiomis ypatybėmis pasižymi, mat nuo to priklausys patalų „eksploatacija“.