Aukščiausias pasaulio pastatas – 828 metrai

2019 M05 12 | Nekilnojamasis turtas

Aukščiausias pasaulio pastatas – 828 metrų

Aukščiausias pasaulio pastatas 

 

Šis statinys yra Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kurių plotas yra 77,7 kv. km. Ten gyvena 3,22 mln. Gyventojų. Pagal plotą ir gyventojų skaičių, ši valstybė šiek tiek panaši į Lietuvą. JAE valstybė yra Saudo Arabijos pusiasalio rytuose, jos sostinė Abu Dabis turi apie 930 tūkst. gyventojų. Kažkada buvusiame šios valstybės nežymiame provincijos mieste Dubajuje, dabar garsėjančiame dangoraižiais, ant Persijos įlankos kranto baigtas statyti aukščiausias pasaulyje pastatas – 828 metrų aukščio.
160 aukštų yra išsidėstę apie 1000 įvairių patalpų –  biurai, restoranai, gyvenamieji butai. Vienu metu dangoraižyje galės būti iki 25000 žmonių. Greitaeigiai liftai į viršutinius aukštus 40 km/val. greičiu pakyla maždaug per 2 min.

Šį gigantą per 5 metus pastatė apie 12000 darbininkų bei inžinierių, daugiausia iš Indijos. JAE vadovai mano, kad dangoraižio reklama ir paslaugos pristabdys į skolas klimpstančios valstybės ekonominį nuosmukį. Pastato vertė - maždaug 1,5 mlrd. dolerių. Palyginus su kitais žinomais dangoraižiais, – 300 m aukščio Eifelio bokštu, 327 m aukščio Vilniaus televizijos bokštu bei Maskvos Ostankino bokštu, kurio aukštis yra 516 m, Dubajaus dangoraižis nuo 3 iki 1,5 karto už juos aukštesnis.

Tokia gigantomaniška statyba - tai tik rekordų vaikymasis. Saugumo atžvilgiu tai gana rizikinga, juo labiau, kad Dubajus yra netoli nuo Viduržiemio pajūrio, Artimųjų Rytų bei Vidurinės ir Centrinės Azijos seisminių (žemės drebėjimo) zonų. Pvz., kai 1940 m. lapkričio 10 d. vyko stiprus žemės drebėjimas centriniuose Karpatuose, maždaug už 1000 km nuo žemės drebėjimo epicentro, Vilniuje, ant sienų siūbavo paveikslai, veidrodžiai, pilnuose kibiruose taškėsi vanduo.