Architektūros „grandai“ ruošiasi tarptautiniam dizainerių forumui „IDF 07“

2007 M05 14 | Kita

Architektūros „grandai“ ruošiasi tarptautiniam dizainerių forumui „IDF 07“

Artėjant tarptautiniam dizaino forumui „IDF 07“, kuris vyks Dubajuje gegužės pabaigoje, daugelis pasaulio architektūros „žvaigždžių“ pristatė naujuosius savo projektus Arabijos pusiasalyje bei priminė apie senuosius.
 
Jeanas Nouvelis nusprendė atkreipti spaudos dėmesį į du savo darbus. Pirmasis – Dubajaus operos pastatas. Projektas šiuo metu dar esantis vystymosi stadijoje. Juo architektas stengiasi perteikti muzikos, kaip meno rūšies, ir pastatą supančios gamtinės aplinkos sąveikos įspūdį. Ypatinga ir projekto vieta – ant įlankos kranto, ten, kur sąveikaujant šviesai ir vandeniui gimsta įvairiausi vizualiniai efektai. Dėl dažnai tvyrančio rūko, oras čia gali atrodyti tirštas, o krantas palaipsniui išnykti, pavirsdamas priešinga stichija. Teatras keis savo išvaizdą priklausomai nuo stebėjimo kampo bei apšvietimo, tuo pačiu tarnaudamas kaip vienas miesto orientyrų. Jo interjeras – pagrindinės arabų architektūros idėjos vystymosi pavyzdys: šviesos ir šešėlių sukuriamų geometrinių formų žaismas.
 

Dubajaus operos pastatas
 
Taip pat bus pristatytos naujos daugiaaukščio biurų pastato, statomo pagal J. Nouvelio projektą  Dochoje, vizualizacijos bei schemos. 45 aukštų bokšto fasadas bus padengtas specialia nuo saulės saugančia medžiaga, vizualiai primenančia tradicinius arabiškus ornamentus. Šio dangoraižio statybas planuojama baigti jau 2008 metais.
 

Dangoraižis Dochoje
 
Zaha Hadid „IDF 07“ forumui rengia pranešimą apie savo suprojektuotą šeicho Zayedos (Zayed) tiltą, kuris turi sujungti salą, kurioje įsikūręs Abu Dabio miestas, su kontinentu. Šis projektas vystomas nuo 1997 m. ir šiuo metu jau pradėtas įgyvendinti. Tiltas, 20 m virš vandens aukštyje, iš dviejų pusių sutvirtintas netaisyklinga jį nešančiosios konstrukcijos sinusoide. Tuo tarpu pats tilto „stuburas“ siekia 60 m aukštį virš jūros lygio. Visas tilto ilgis − 842 m, be to, sausumoje jį papildo sudėtinga estakadų sistema.
 

Šeicho Zayedos (Zayed) tiltas
Normanas Fosteris pristatė dar vieną JAE skirtą modernų projektą. Šįkart tai „žaliojo“ miesto projektas, tapsiantis Abu Dabio dalimi ir tuo pat metu visiškai autonominiu rajonu. Jo planas pagrįstas senovės miestų išsidėstymu ir bus apjuostas apsaugine siena. „Masdar Initiative“ vadinamas projektas visiškai perdirbs savo besikaupiančias atliekas, o anglies išmetimas į aplinką, tuomet kai miestas ims funkcionuoti, bus lygus nuliui. Svarbų vaidmenį čia vaidins naujoji saulės energijos elektrinė.
Be gyvenamųjų bei biurų pastatų šiame rajone taip pat ruošiamasi statyti naują universitetą bei pagrindinę, šio projekto užsakovės, kompanijos „Future Energy Company“ rezidenciją. Čia bus įkurtos ypatingos ekonominės zonos bei Inovacijų centras. 600 ha teritoriją aptarnaus ekologiškai švaraus visuomeninio transporto sistema. Automobilių šiame mieste nebus visiškai.