Ar tikrai šiltnamiai įpareigoja rūpesčiui, bei nuolatinei priežiūrai?

2017 M02 13 | Kita

Ar tikrai šiltnamiai įpareigoja rūpesčiui, bei nuolatinei priežiūrai?

Tikriausiai niekas nebandys ginčytis su teiginiu, jog šiandien beveik viską galima įsigyti už pinigus. Tačiau jei kas kartą laikytumėmės tokio požiūrio, gali būti, jog paprasčiausiai pritrūktų veiklos ir gyvenimas būtų itin nuobodus. Juk tai, už ką mokame, galime pasidaryti savo rankomis, patirdami malonumą veikdami bei matydami rezultatus. Šis pavyzdys gali būti puikiai pritaikomas sodininkystės bei daržininkystės veikloms: per sezoną, valgydami savo užaugintas daržoves bei vaisius, ne tik galime sutaupyti nemenką sumą pinigų, bet ir galbūt atrasti naują pomėgį. Besibaiminantiems, jog gauti rezultatai nepateisins įdėtų pastangų, yra rekomenduojami Meistrokodas šiltnamiai. Šie statiniai užtikrina, jog augalų vystymasis bus mažiau trikdomas neigiamų aplinkos veiksnių: per didelio kritulių kiekio, atšiaurių vėjų, šilumos stygiaus.

Šiltnamių danga ir pagrindinės savybės

Tačiau, kita vertus, šiltnamiai įpareigoja žmogų – jau nebe gamta, tačiau mes privalome rūpintis augalų gerove. Nesvarbu, jei dieną be perstojo pliauptų lietus, agurkai ir pomidorai po plėvelės (stiklo ar polikarbonato) danga džiūtų nepalaistyti. Kalbant apie laistymą, tai reikia daryti reguliariai ir, aišku, kasdien, o geriausia – ryte, kadangi per dieną išgaruoja drėgmės perteklius. Kitas privalomas darbas – vėdinimas, siekiant palaikyti optimalią temperatūrą. Juk arkiniai Meistrokodas šiltnamiai užklojami danga, itin gerai praleidžiančia saulės spindulius. Tačiau viskas privalo turėti saiką – per aukšta temperatūra greitai išguldytų augalus. Tad siekiant to išvengti, nuo ryto iki vakaro laikomos atviros vėdinimo angos – durys ar langai.

Priimant sprendimą, ar šiltnamiai tikrai reikalingi, reikia nepamiršti įvertinti savo galimybių užsiiminėti rutiniška pastarųjų priežiūra. Aišku, visada galima paprašyti draugų ar artimųjų pagalbos. Arba išlikti savarankiškiems ir, investuojant tam tikrą sumą pinigų, šiltnamius patobulinti. Minėtas patobulinimas – tai papildomos įrangos – laistymo, vėdinimo sistemų ir/arba šildymo prietaisų įrengimas. Tiesa, siltnamiai ir juose augantys augalai, tikėtina, nejaus jokio skirtumo, kas jais rūpinsis – žmogus ar automatinės sistemos. Tokie patobulinimai yra greičiau dėl mūsų pačių gerovės ir, kaip minėta, galimybės suderinti įprastą gyvenimo ritmą bei rūpestį būsimu derliumi.

Ar visi MeistroKodas šiltnamiai yra vienodos konstrukcijos?

Kiekvienas iš mūsų neabejotinai žino, jog norint kažko pasiekti reikia pastangų ir valios: kuo daugiau darbo, tuo didesni ir veiklos rezultatai. Ar žinote, kad darbo reikia kažkam įdėti, jog jūs galėtumėte mėgautis šviežiomis daržovėmis ant savo stalo. Tuo kažkuo, tuo darbininku, gali būti kiekvienas iš mūsų: tam pasitarnaus pasiryžimas ir... šiltnamiai. Šie pastatai nedideli, tačiau pateikiantys mums nemenką sąrašą darbų.

1. Statyba.

lentyna meistro kodasTurime du pasirinkimus: šiltnamių statyba užsiimti patys ar pasinaudoti paslaugomis asmenų ar įmonių, kurių veikla konkrečiai nukreipta į šią sritį. Kol kas mums labiau įprasta užsiimti savarankiška statyba: pasigaminamas šioks toks karkasas (tarkime, iš įsigytų plastikinių lankų) ir statinys apdengiamas plėvele. Paprasta, ar ne? Aišku, statybinių medžiagų pasirinkimas platesnis – priklausomai nuo mūsų norų ir finansinių galimybių.

Visgi, šiltnamiai, statyti  savamokslių, dažniausiai būna identiški, pasirenkant lengviausiai sukonstruojamą formą. Norintys kažko originalesnio ir estetiškesnio, gali rinktis minėtų specialistų paslaugas.

2. Sodinimas, augalų priežiūra.

Kai pastatas jau stovi jam skirtoje vietoje, metas pradėti darbus: sėti, sodinti daržovių ar gėlių daigus. Sėjos darbymetis prasideda anksti pavasarį: tiesiai į dirvą (aišku, prieš tai ją tinkamai paruošus) galima berti salotų, ridikėlių sėklas, svogūnų sodinukus. Vėliau ateina eilė agurkų ir pomidorų daigų sodinimui. Toks asortimentas jokiu būdu nėra įsakymas: šiltnamiai yra tinkami namai įvairioms augalų rūšims, priklausomai nuo konkrečių poreikių.

Deja, augalų sodinimu darbai toli gražu nesibaigia. Teks ravėti piktžoles, kurios neigiamai įtakoja augalų vystymąsi. Tiesa, dabar daug kas įsigudrina naudoti „išmaniąją“ technologiją kovai prieš nepageidaujamas piktžoles: tam tikra plėvelė, užtiesiama ant dirvos ir kurioje į prapjautas skyles susodinami daigai.

Taip pat nepamirškime, jog augalams vien saulės ir šilumos, kurios šiltnamiai suteikia su kaupu, nepakanka. Reikia ir drėgmės: nepaisant kritulių kiekio lauke, šiltnamiuose augantiems augalams reikalingas kasdienis drėkinimas. Minėtos kaitros taip pat negali būti per daug: siekiant palaikyti optimalią temperatūrą, šiltnamiai turi būti vėdinimai per stoglangius, orlaides ar duris.