Anglų kalbos kursai – lengvi, įdomūs, greiti

2017 M02 28 | Kita

Anglų kalbos kursai – lengvi, įdomūs, greiti

Anglų kalbos kursai, rodos, turėtų būti visur vienodi, nepaisant to, kad vieni vyksta Kaune, kiti organizuojami Vilniuje ar Klaipėdoje. Juk tai viena kalba, taisyklių naujų neprigalvosi. Tačiau pasidomėjus tampa aišku, jog kalbos mokymasis gali būti labai skirtingas.

Sudėtinga ar lengva?

Vienas iš pagrindinių klausimų susijęs su sudėtingumu / lengvumu. Šiaip jau pasiryžus mokytis tarsi neturėtų kilti tokio klausimo. Vis dėlto jis itin gajus. O kaip į jį atsakyti? Galime nudžiuginti? Ar visgi nieko pozityvaus čia nėra?

Viskas priklauso nuo mokymosi metodų. Anglų kalbos kursai gali būti neįtikėtinai lengvi. Kai kurie metodai tokie skirtingi kaip begemotas ir kolibris. Sakome tai be jokios ironijos. Vadinamasis „kalimas“ galbūt metų metus neduos naudos ir primins sunkaus begemoto žirgliojimą, o modernus mokymasis primins lengvo paukštelio kolibrio sparnelių plasnojimą ir bus ypač greitas.

Nuobodu ar įdomu?

Nuobodulys gali išvaikyti norą mokytis. Knapsėti prie knygų nėra tas pats kaip iš tiesų mokytis. Nuobodulys gali būti susijęs su sudėtingumu – tuomet irgi visos taisyklės, visi žodžiai ima panašėti į labai sudėtingą sistemą, kurią perprasti nėra šansų.

Sakote, kam tada apskritai pradėti? Kai kuriems dalykams tokią prielaidą iš tiesų nesunku pritaikyti. Bet anglų kalba – kitas reikalas. Tai ne tik pomėgio klausimas. Ji labai paplitusi, ją supranta kone visas pasaulis. Tad ar nebūtų nuostabu anglų kalbą perprasti? Ar nebūtų nuostabu suprasti, kas šnekama, taip pat nebijoti suregzti sakinio?

Baisybė laiko ar greitai?

Dar vienas aktualus klausimas yra susijęs su greičiu. Čia vėlgi galima daryti įvairių prielaidų. Pavyzdžiui, jei nuobodu, tai mokymasis prailgsta. O jei įdomu, tai net nustembama, kad jau tiek daug pavyko įsisavinti.

Laiko klausimas taip pat gretintinas su metodais. Jei kalba perprantama „kalant“, tai procesas veikiausiai prailgs. O jeigu pasitelkiamas Kolibrio metodas? Tada išmokstama labai sparčiai.

Požiūris

Kaip jau turbūt supratote, anglų kalbos kursai skirstytini į lengvus ir sudėtingus, į nuobodžius ir įdomius. Bet reikėtų nepamiršti ir dar vieno dalyko. Požiūrio. Jei kursai lankomi nusiteikus skeptiškai, jei stengiamasi tik kritikuoti, tuomet kažin ar pavyks normaliai susikoncentruoti ir išmokti.

Kitas požiūrio pavyzdys – nusiteikimas „nieko nesugebu“. Toks nusivertinimas vėlgi nepadeda. Ar verta pasitikėti pozityvumu? Jis padeda, todėl pozityvus mokymasis veikiausiai bus gerokai sėkmingesnis nei nosies nukabinimas.

Mokytis įdomu!

Atradę Kolibrio metodą suprantame, kad anglų kalbos kursai įdomūs. Netgi labai įdomūs. Viena iš priežasčių – efektyvumas. Jei bandant įsisavinti vieną ar kitą temą paaiškėtų, kad informacija nelinkusi išsilaikyti mintyse, jokiu įdomumu net nekvepėtų. O štai dabar situacija optimistinė.

Tiek darbe, tiek keliaujant anglų kalba kone būtina. O tai, kad ją perprasti įmanoma be nuobodulio ir be sudėtingo „kalimo“, nepaprastai džiugina.