NT brokeriai tik lupa pinigus iš klientų? Mitas!

2020 M12 3 | Nekilnojamasis turtas

NT Brokeris

Net ir užklupus visą ekonomiką stabdančiai pandemijai, nekilnojamo turto pirkimo – pardavimo sandorių sudaroma rekordiškai daug. Nekilnojamo turto brokeriai vos spėja suktis. Tuo tarpu mitų apie juos, NT brokerius, vis dar pakankamai gausu. Vienas iš vedančių mitų – brokeriai paskutines kelnes numaus. Tai ir viena iš priežasčių, kodėl ypač mažesniuose miesteliuose, nekilnojamo turto brokeriai yra nepageidaujami. Ar pagrįstai? Tikrai ne! Štai 3 mitai, kodėl NT brokeriai nepelnytai užsipuolami už lupikavimą.  

MITAS: Reikia mokėti, kad brokeris sutiktų parduoti būstą

Tenka išgirsti, jog nekilnojamo turto brokeriai ima komisinį tarsi sutarties mokestį, fiksuotą sumą, nepriklausomai nuo to ar turtas bus parduotas ar ne. Tai mitas! Profesionalūs brokeriai niekada taip nedarytų, o ir tradicija yra imti komisinį už įvykdytą sandorį.  

Tai reiškia, jūs pasirašote sutartį su brokeriu, sutartyje numatant koks bus komisinis mokestis įvykdžius pardavimą. Paprastai suma skaičiuojama procentais nuo pardavimo sumos. Tokiu būdu brokeris nesuinteresuotas leisti pirkėjui derėtis – kuo daugiau pirkėjas nudera kainą, tuo mažesnis brokeriui komisinis.

 

MITAS: Pasirašius sutartį brokeriu neatsikratysi

 

Kartais galvojama, jog pasirašius sutartį su vienu brokeriu, su juo ir užstringama. Galvojama, jog jei šis bus negabus, nemokantis pateikti turto, neparduos, tai turtas taip ir liks amžinai neparduotas. Tai mitas! Pasirašyti sutartį su nekilnojamo turto brokeriu, nereiškia susieti jūsų gyvenimų amžiams. Realiai jūs galite patikėti NT pardavimą visiems miesto brokeriams ir kuris pirmas atves pirkėją, tam ir klius komisiniai.  

Nors tai skamba kaip ir gera idėja, tačiau kuo daugiau brokerių dirbančių su vienu objektu, tuo labiau pasimeta pirkėjas matydamas, jog skelbimų portaluose dešimtys vienodų skelbimų su skirtingais kontaktiniais duomenimis. Tai neatrodo solidžiai. Todėl svarbu pasirinkti gerą NT brokerį – kreipkite dėmesį į atsiliepimus, rekomendacijas, paprašykite patarimo draugų jau susidūrusių su nekilnojamo turto pardavimu.

Bonus patarimas – kai apsispręsite arba išsirinksite kelis brokerius favoritus, raskite kelis objektus, kuriuos jie atstovauja ir apsimeskite pirkėjais. Galėsite pabendrauti, pamatyti ką brokeris kalba, kaip pristato objektą, ar yra malonus. Jei patiks – būsite ramūs, jog ir jūsų parduodamą turtą šis brokeris atstovaus tinkamai.

 

MITAS: O kam tas brokeris apskritai?

 

Prierašas skelbimuose „parduoda savininkas“ gan dažnas ir rašomas su pasididžiavimu. Tarsi nuodėmė būtų patikėti pardavimą brokeriui. Sakoma, jog patikėti pardavimą brokeriui, tai išmesti pinigus į balą. Žinoma, galima užsiimti turto pardavimu patiems, tačiau tai: a) užima laiko, b) reikalauja žinių, c) reikalauja bendravimo ir derybų įgūdžių. Todėl, šis teiginys, jog brokeris nereikalingas - taip pat yra mitas!

Parduodant brangesnius objektus, niekada nesusidūrus su pardavimu-pirkimu ir bijant būti apgautiems, negyvenant tame mieste, kur yra parduodamas nekilnojamas turtas – paprasčiau kreiptis į NT brokerį, kuris bendraus su pirkėjais, aprodys parduodamą objektą, derėsis, suderins visus pardavimo dokumentus, suderins  susitikimą pas notarą ir viską sutvarkys. Be brokerio darbo pardavimas būtų daug labiau komplikuotas.  

Ieškote nekilnojamo turto brokerio?

 

Kreipkitės konsultacijai dėl būsto pardavimo ar pirkimo tel.: +370 655 54800 LT/RU/ENG/PL.

 

MŪSŲ pirkėjams taikomos išskirtinės būsto kreditavimo sąlygos bankuose.

PIRKĖJAI, kreipkitės! Suteiksime daugiau informacijos, susitarsime dėl apžiūros.

PARDAVĖJAI, domina kiek kainuoja Jūsų butas? Skambinkite - ĮVERTINSIME NEMOKAMAI!"

 

Parengė NT brokeris Tomaš Kartanovič  

https://www.capital.lt/lt/tomas-kartanovic-b2590