Ar numerologija valdo žmoniją?

2019 M05 12 | Kita

Ar numerologija valdo žmoniją?

Numerologijos mokslas

 

Numerologija – mokslas apie skaičius, jų reikšmes, matematinius veiksmus bei įvairias kombinacijas su jais. Ar numerologija turi įtakos žmogaus egzistencijai bei padėčiai visuomenėje? Jei tarp skirtingų žmonijos socialinių sluoksnių turtinių bei intelektualinių skirtumų diapazonas kuo mažesnis, tuo visuomenės bei valstybės išsivystymo ir civilizacijos lygis yra aukštesnėje pakopoje. 
Žymiausieji numerologijos korifėjai – Pitagoras (580-500 m. prieš Kristų), italas L. Fibonačis (1170-1228), rygietis gydytojas, astrologas bei filosofas S. Vronskis (1915-1998) ir kiti, tobulai įvaldę numerologijos teoriją ir skaičių paslaptis, - suprato, kad skaičiai: tikslios gimimo datos, asmeniniai Pitagoro magiški kvadratai nulemia žmonių bei tautų likimus, jų tarpusavio santykius. 

Imkime vieną populiariausių skaičių – 60. Dar ir šiandien laikas (minutės,  sekundės), geometrinių figūrų kampai (pirmosios tobulosios planimetrinės figūros – lygiakraščio trikampio kampas yra 60 laipsnių) matuojami šešiasdešimtainėje sistemoje. Paprastumo dėlei galima imti bet kurį skaičių, kuris daugiausia kartų skaidosi iš nelyginių ir lyginių skaičių (pirminiai skaičiai visai nesiskaido), pvz. 72, 84, 96, 120 ir t.t. 
Tarkim, dviejų skirtingų visuomenės individų ar grupių materialinio potencialo bei intelekto suma lygi 60. Tačiau vieno indeksas yra 3, kito – 57, t.y. jie skiriasi 19 kartų. Panašiai kaip šiuo metu Lietuvoje - 10 proc. turtingiausio ir 10 proc. skurdžiausio visuomenės sluoksnių pragyvenimo lygis skiriasi apie 20 kartų. Pvz., JAV šis skirtumo indeksas – apie 8, Skandinavijoje, Kanadoje, Šveicarijoje - 4-5. Tačiau jų sandauga, t.y. 3 ir 57, lygi 171. O tai labai toli nuo tobulosios - 900 ir mažiau 5,26 karto. Paaiškinu: jei visuomenėje nebūtų nei skurdžių, nei turčių (skirtumai tarp jų vis tiek, nors ir nežymūs, bet išliktų). Šis „turtinis“ indeksas artėtų prie 30 (30 plius 30 lygu 60, o sandauga - 900). 
Skeptikai bei tie, kuriems „nenaudinga“ ši žmonijos civilizacijos išsivystymo lygio formulė, suprantama, bandys ją paneigti, tačiau gyvenimo tikrovės juk neįmanoma nematyti.