Įvairūs stogai ir fasadai

Kiekvieno pastato, kad ir kokia jo paskirtis, statybos darbai – labai atsakingas, sudėtingas ir gana ilgas procesas. Ne tik tinkamai parinkta vieta, sukurtas ar pritaikytas projektas, bet ir medžiagos, jų pasirinkimas turės įtakos pastato eksploatacijai. Todėl, renkantis medžiagas, patartina tai daryti apdairiai, nes jei jos nekelia problemų šiandien, nereiškia, kad, praėjus dešimtmečiui, padėtis nepasikeis.
 
Kad stogas – svarbiausia ir daugiausia pavojų sulaukianti pastato dalis, kurią veikia tiek vidiniai, tiek ir išoriniai veiksniai, – sutiks daugelis. Gana neseniai išaiškėjo, kad ir pats stogas gali būti nesaugios ir net pavojingos aplinkos priežastis. Prieš kelis dešimtmečius lakštais, kurių sudėtyje yra asbesto, dengti stogai įtarimų ir problemų nekėlė, ir tik po kurio laiko iš maišo išlindo yla. Ji ne vieną privertė susimąstyti, kas iš tiesų vainikuoja mūsų namus.
 
Kita aktuali šių laikų statybų tema – daugiabučių renovacija. Beveik prieš pusę amžiaus pradėti statyti (tiksliau – reprodukuoti) miegamieji rajonai kaip niekas kitas gerai atspindi praėjusios epochos ir politinio režimo požiūrį į žmones, aplinką ir visuomenę. Šiandien nusidriekusios tokių namų eilės nei savo išvaizda, nei vidiniu suplanavimu neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių. Tuo ypač susirūpinta kasmet pradėjus taip sparčiai kilti šildymo kainoms. Todėl jų modernizavimas tapo aktualia gyventojų, statybininkų, energetikų problema. Renovuojant gyvenamuosius namus tektų prisiliesti prie niūriųjų fasadų, todėl namų renovacija – galimybė ne tik padidinti šiluminę sienų varžą, bet ir pakeisti tipišką, gerokai pabodusį, niūrų namą bei humanizuoti jo aplinką.
 
Šis sunkus pereinamasis metas, kai naujus projektus retai kas vykdo, – tinkamas laikas atsigręžti į senesnių pastatų problemas. Ieškoti išeities kartu siūlo statybų bendrovė „Arinstata“. Stogų ir fasadų dangos – dvi pagrindinės veiklos sritys, ties kuriomis nuo 2002 m. dirbti pradėjo UAB „Arinstata“. Įmonė užsiima stogų ir fasadų gamyba, komplektavimu, prekyba, montavimu, būklės įvertinimu, konsultavimu ir sąmatų skaičiavimu.
 
Statybinių medžiagų ir statybos darbų kokybė bei naujoviškų technologijų diegimas – paĮvairūs stogai ir fasadai „Arinstata“ pagelbės ir tiems, kas stato, ir tiems, kas renovuoja grindiniai įmonės veiklos akcentai. „Arinstatos“ produkcija – tai itin didelė gamintojų ir prekių pasiūla: „Ruukki“, „Velux“, „Isover“, „Icopal“, „Paroc“, „Katepal“, „Fakro“, „Eternit“, „Rheinzink“... Skirtingi gamintojai ir nevienoda jų produkcija pasirinkta ne veltui – taip „Arinstata“ siekia patenkinti skirtingus poreikius ir galimybes turinčius užsakovus, leidžia sėkmingai įgyvendinti paprastas ir sudėtingas, šabloniškas ir standartines ribas peržengiančias idėjas bei sumanymus. Įmonė siekia, kad geriausias kainos ir kokybės santykis bei ilgas statinių eksploatavimo laikas būtų pasiekiami visiems.
 
„Arinstatos“ komanda stengiasi su užsakovais palaikyti nuolatinį ryšį, išanalizuoti jų poreikius. Čia visuomet laukiamos statybų bendrovės, privatūs statytojai ir mažmeninės prekybos įmonės, su kuriais visuomet užmezgamas abiem pusėms naudingas bendradarbiavimas.
 
UAB „Arinstata“
P. Lukšio g. 16, II a., LT-08222 Vilnius,
tel. (8 5) 276 1177, faks. (8 5) 276 1150,
el. paštas arinstata@takas.lt, svetainė www.arinstata.lt
Parsisiųsti straipsnį
2009 m. Vasara