Vidinės durys – funkcionalumo ir estetikos darna

Vidinės durys − svarbi interjero detalė, kuri turi būti ap galvota jau projektuojant pastatą. Jos turi derėti prie ben dros architektūrinės koncepcijos ir proporcijų. Palyginti su išorinėmis, vidinės durys gerokai įvairesnės, skiriasi jų kon strukcija, apdaila ir kiti puošybos elementai. Durys gali būti su stiklais ir be jų. Jei kambario sienos atrodo nuobodžiai, interjerą galima pagyvinti kontrastingomis durų spalvomis, ryškiomis staktomis ar kitomis įdomiomis detalėmis.

Pasak UAB „Asmodas“ specialistų, durų pasirinkimas priklauso nuo užsakovų pajamų, amžiaus, būsto paskirties – ar statoma sau, ar durų reikia laikinam būstui, estetikos suvokimo ir daugelio kitų kriterijų. Vie nas dažnesnių reikalavimų − medžiagų natūralumas, todėl užsakovai dažniau renkasi natūralios medienos masyvą ar lukštą. Kitiems svarbes nis patvarumo kriterijus. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus pirkėjai taip pat linkę rinktis medienos masyvo duris. Jaunesnio amžiaus užsakovų poreikiai įvairesni. Pastariesiems būdingas laisvesnis požiūris, nere tai durų pasirinkimą lemia vien estetiniai dalykai. Bendrovė atstovau ja aštuoniems durų gamintojams, todėl gali patenkinti net išrankiausių užsakovų reikalavimus.

Didžiausia durų pasiūla Vakarų Lietuvoje

Aštuonerius metus Lietuvos rinkoje gyvuojanti UAB „Asmodas“ − viena pirmaujančių šalies šarvuotų durų gamintojų. Darbuotojų profesiona lumas, šiuolaikiški įrenginiai, aukščiausios kokybės medžiagos lėmė sparčią bendrovės plėtrą ir konkurencingumą. Pagrindinės bendrovės veiklos kryptys: išorinių ir vidinių šarvuotų durų gamyba ir montavi mas, įvairių vidinių durų (laminuotų, faneruotų, dažytų) prekyba ir montavimas, plastikinių langų ir plastiko konstrukcijų, žaliuzių preky ba ir montavimas, mažmeninė prekyba spynomis ir įvairiomis ran kenomis. Šiuo metu bendrovės durų salonai Klaipėdoje gali pasiūlyti didžiausią durų pasirinkimą visoje Vakarų Lietuvoje. Bendrovės veiklos strategi ja − orientacija į aukštos kokybės durų gamybą ir operatyvų vartotojų poreikių patenkinimą. Įmonės filialai veikia Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Šilutėje. UAB „Asmodas“ siūlomų vidinių durų pasirinkimas itin didelis. Įmonės specialistų teigimu, medienos masyvo durys, nors ir tebėra populiarios Lietuvoje, tačiau negali patenkinti daugelio užsakovų estetinių poreikių, priešingai negu natūraliu medžio lukštu dengtos ar PVC plėvele laminuotos durys. Pastarųjų pasirinkimas gerokai dides nis, be to, šių produktų ir medžiagų gamintojai nuolat stebina rinką naujais pasiūlymais.

Vidinės faneruotos durys

Kalbant apie medienos masyvo duris reikėtų paminėti, kad dauguma mūsų šalies gamintojų gali pasiūlyti tik kelių rūšių medienos duris, dažniausiai uosines, truputį pigesnes pušines ar pačias brangiausias –ąžuolines. Natūraliu lukštu dengtų durų gamintojai siūlo gerokai didesnį pasirinkimą. UAB „Asmodas“ salonuose galima pasirinkti iš nepriekaištingos kokybės bambukų, riešutmedžių, šviesintos ar tamsintos ąžuolų, konginių gyslamedžių (angl. zebron), miletijų (angl. wenge), raudonmedžių, uosių, klevų, beržų, vyšnių, juodalksnių, bukų ar kitos medienos, įvairių modelių, raštų ir įstiklinimo variantų.

Norint išgauti reikiamą atspalvį, suderinti durų spalvą su kitomis interjero detalėmis medienos lukštą galima papildomai apdoroti beicu. Tokių beicų spalvinė gama itin didelė, todėl architektai, interjero dizaineriai ir užsakovai visuomet gali pasirinkti tinkamiausias duris pagal kiekvieno individualius poreikius ir reikalavimus. Bendrovės specialistų teigimu, Lietuvoje šiuo metu populiariausias tamsios spalvos miletijų medienos lukštas, o kalbant apie medienos paviršius, pastebėtina, kad šiandien itin populiaru interjeruose taikyti linijinio lukšto fanerą. Dėl skirtingų gamybos būdų medienos lukštas gali perteikti natūralią medienos struktūrą (šiuo metu populiariausia – linijinė) arba tik spalvą. Kita jau ilgą laiką nekintanti tendencija – visais laikais populiarus stiklas. Kuo daugiau duryse stiklo detalių, tuo jos atrodo lengvesnės, estetiškesnės. Dominuoja baltas matinis arba skaidrus stiklas, tačiau užsakovas gali pasirinkti bet kokios spalvos stiklą. Durims stiklinti gali būti naudojami ir vitražiniai stiklai.

Gamybos metu vidinių faneruotų durų paviršius dengiamas natūralios medienos lukštu, o vėliau – laku. Durų staktos ir durų varčios briaunos gaminamos iš kietmedžių masyvo – tai padidina durų briaunų atsparumą mechaniniams pažeidimams. Durų slenksčiai taip pat gami-nami iš kietmedžių (ąžuolų, uosių) medienos. Durų užpildui naudojamos kiaurymėtosios (perforuotosios) medienos drožlių plokštės. Šios specialiai durims gaminamos plokštės sumažina vidinių durų svorį ir išsiskiria geresnėmis garso izoliacijos ypatybėmis. Šiose duryse hori-zontaliai išdėstytos kiaurymės sugeria garsą. Užpildui gali būti naudojamos ir pilnavidurės drožlių plokštės (durims iš laiptinės į butą), ir specialūs užpildai, skirti garsą izoliuojančioms ir priešgaisrinėms durims.

Dažytos durys

Lygios, arba įsprūdinės, dažytos durys gaminamos iš klijuotos medienos ir dengiamos kietomis medienos plaušų plokštėmis, kurios kruopščiai šlifuojamos, gruntuojamos ir dažomos aukštos kokybės dažais. UAB „Asmodas“ specialistų teigimu, į Lietuvą šiandien dažniausiai gabena-mos baltos spalvos durys. Tačiau tiems, kuriems jau nusibodo toks sprendimas, bendrovė gali pasiūlyti dažymo paslaugas. Įmonės ceche durys dažomos bet kokios RAL spalvyno spalvos dažais.

Laminuotos durys

Tai skydinės vidinės durys, kurių paviršius dengtas medieną imituojančia plėvele. Paprastai durų varčia užpildoma korėtuoju kartonu, tačiau, pirkėjui pageidaujant, galima pagaminti duris, užpildytas perforuotosiomis medienos drožlių plokštėmis. Jos gali tapti optimalus sprendimas kiekvienam interjerui. Tokių durų modelių ir paviršiaus laminato atsparumo klasių įvairovė leidžia pasiūlyti duris ir biurui, ir rafinuoto skonio namų interjerui. Laminuotų durų modeliai varijuoja nuo skirtų klasikiniam interjerui iki sukurtų tiems, kurie vertina šiuolaikinį dizainą. Kaip ir kito tipo duryse, jose gali būti montuojami stiklo elementai, vizualiai praplečiantys erdvę.

UAB „Asmodas“ specialistų teigimu, vienintelis laminuotų durų trūkumas – nenatūrali medžiaga, tačiau visais kitais kriterijais jos gerokai lenkia medienos masyvo ir natūraliu lukštu dengtas duris. Čia neribojama ne vien durų spalva, bet ir imituojamo medienos paviršiaus pasirinkimas, jo tekstūra. Be to, vienas svarbiausių pranašumų – konkurencinga kaina. Pavyzdžiui, norint pagaminti sendintos pušų medienos duris ir bandant padaryti tai natūraliu būdu, galutinė tokių durų kaina būtų mažai kam prieinama. O laminuotų durų gamintojai visuomet gali pasiūlyti bet kokią medieną imituojančias duris. Tačiau norint pasirinkti tikrai kokybišką produktą, reikėtų atkreipti dėmesį į laminato sluoksnio storį – kuo jis plonesnis, tuo greičiau durų paviršius gali būti pažeidžiamas.

UAB „Asmodas“ specialistų teigimu, šiandien Lietuvos rinkoje durų pasirinkimas gana nemažas, tačiau jei pažvelgtume atidžiau, pastebėtume, kad išskirtinių gaminių vis dėlto mažoka. Todėl bendrovė nusprendė savo užsakovams pasiūlyti išskirtinį produktą, kuriame visi laminuotų durų pranašumai suderinti su nepriekaištinga kokybe ir estetine išvaizda. Šiems modeliams naudojamas ypač atsparus įbrėžimams ir drėgmei natūralios medienos tekstūros laminatas, kurį sunku atskirti nuo natūralaus medžio lukšto. Paprastai laminuotos durys gaminamos aptraukiant durų plokštę plėvele, o čia taikomas kitoks gamybos principas – kiekviena detalė plėvele dengiama atskirai, tik tada durys surenkamos. Anot bendrovės specialistų, ši rinkos naujiena Lietuvoje pasirodė visiškai neseniai, tačiau ir specialistai, ir užsakovai jau šiandien jai pranašauja didelį populiarumą.

UAB „Asmodas“
Dubysos g. 23 / Taikos pr. 61, LT-91181 Klaipėda
Tel. (8 46) 342 727, faks. (8 46) 344 603, mob. 8 620 16 900
El. paštas aivaras@asmodas.lt
Svetainė www.asmodas.lt
  Parsisiųsti straipsnį
2007 m. Žiema