Seimas - prieš, kad ilgalaikiai socialinio būsto nuomininkai jį išpirktų pigiau

Seimas nepriėmė svarstyti pataisų, kuriomis siūlyta leisti socialinį būstą lengvatinėmis sąlygomis privatizuoti asmenims, kurie jame nuolat gyvena 10 ir daugiau metų.

Atitinkamoms Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisoms, kurias parengė Seimo nariai liberalsąjūdietė Dalia Teišerskytė ir konservatorius Evaldas Jurkevičius, ketvirtadienį Seimas po pateikimo nepritarė: už balsavo 25 Seimo nariai, prieš - 8, o susilaikė 21 parlamentarai.

"Per 10 metų žmonės daug investuoja. Daugiau nei pusę buto vertės jau sudaro žmonių investuotos lėšos į renovaciją, langų, durų keitimą", - sakė D.Teišerskytė, nemananti, kad lengvata pasinaudos daug žmonių.

Konservatorius E.Jurkevičius aškino, kad lėšomis, gautomis už privatizuotus butus, būtų galima nupirkti naujus socialinius būstus naujesniuose ir ekonomiškesniuose namuose, kurių išlaikymas kainuotų pigiau.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys prognozavo, kad pataisos, jeigu jas Seimas priimtų, sugriautų socialinio būsti politiką. "Jeigu įteisinsime tokią nuomą, o po 10 metų žmonės pigiai norės privatizuoti, kyla klausimas dėl socialinio būsto politikos tvarkymo... Pristatome to socialinio būsto, o paskui jį atiduodame žmonėms. Tai socialinį būstą turi statyti statyti ir statyti..." - kalbėjo parlamentaras.

"Darbietė" Virginija Baltraitienė siūlė lengvatinėmis sąlygomis leisti privatizuoti tik kaimuose, o ne didmiesčiuose nuomojamus butus, kuriuos išgraibstys apsukruoliai.

"Neįsivaizduoju kaip lengvatinėmis sąlygomis galima leisti privatizuoti Kaune, Vilniuje, kad ir Kėdainių senamiestyje. Kas gali paneigti, kad norėdama įsigyti butą lengvatinėmis sąlygomis, kuris man nepriklauso, tam žmogui duosiu pinigų, jis privatizuos, paskui man parduoda paskui aš nuperku jam butą kitur ir jis išsikrausto", - sakė parlamentarė.

Dabar gyventojai, kurie laiku dėl įvairių priežasčių nepadavė prašymų būsto privatizuoti, neturi galimybės to padaryti lengvatinėmis sąlygomis. Seimo nepriimtų svarstyti pataisų autoriai piktinasi, kad tokie asmenys atsiduria nelygiateisėje padėtyje su asmenimis, kurie gyvenamąsias patalpas jau privatizavo.